Reklama

Szpital tymczasowy na MTP w Poznaniu ponownie będzie leczył zakażonych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PSP Jarocin

Szpital tymczasowy na MTP w Poznaniu ponownie będzie leczył zakażonych - Zdjęcie główne

Szpital tymczasowy ponownie powstanie w Poznaniu | foto PSP Jarocin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podpisał wniosek do ministra zdrowia o uruchomienie z początkiem listopada szpitala tymczasowego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

- Swoją decyzję oparłem na rekomendacji zespołu doradczego ds. zabezpieczenia przed pandemią, uzgadniając ją z rektorem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr hab. Andrzejem Tykarskim – informuje wojewoda Michał Zieliński.


Analiza przebiegu epidemii na terenie Wielkopolski wskazuje na zwiększającą się liczbę zakażeń oraz hospitalizacji osób zakażonych wirusem SARS-Co-V-2. Dziś (13 bm.) w Wielkopolsce odnotowano 131 zakażeń. Aktualnie szpitale w województwie dysponują 402 łózkami, 151 łóżek jest zajętych, co stanowi wzrost o 26 zajętych łóżek w stosunku wtorku. Liczba łóżek respiratorowych dla pacjentów z zakażeniem SARS-CoV-2 wynosi 44. Z tej puli 5 łóżek pozostaje zajętych.

Szpital tymczasowy na MTP w Poznaniu ponownie będzie leczył zakażonych? Przyjmie prawie 600 osób

Aktualnie w podmiotach leczniczych na terenie Poznania pozostają zajęte 92 łóżka na II poziomie zabezpieczenia szpitalnego, w tym 4 łóżka respiratorowe.
 
Szpital  tymczasowy został uruchomiony z dniem 1 stycznia 2020 r. Wraz z ustabilizowaniem się sytuacji epidemiologicznej na terenie województwa wielkopolskiego od 10 lipca br. przeszedł w stan „pasywny”, pozostając w stanie gotowości do udzielania świadczeń opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.  9 kwietnia br. Odnotowano maksymalne dobowe obłożenie w szpitalu, które  wynosiło 324 pacjentów.
Szpital przygotowany jest na przyjęcie 597 pacjentów, z czego 48 stanowisk wyposażonych jest w respiratory dla osób z najostrzejszym przebiegiem COVID-19.Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
               

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy