Reklama

Szok! Wiedział, że ma koronawirusa, a wychodził do sklepu po... alkohol!

Opublikowano:
Autor:

Szok! Wiedział, że ma koronawirusa, a  wychodził do sklepu po... alkohol! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Koronawirus. Mężczyzna z potwierdzonym koronawirusem z jednej z miejscowości w gminie Pleszew stanie przed sądem. Na kwarantannie chodził do sklepu po alkohol. To będzie pierwsze takie posiedzenie - poinformował portal zpleszewa.pl. 

 

 

 


Jeszcze prawdopodobnie dzisiaj w Sądzie Rejonowym w Pleszewie odbędzie się posiedzenie w sprawie tymczasowego aresztu dla 52-letniego mieszkańca jednej z podpleszewskich wsi. Mężczyzna jest zakażony koronawirusem.

Pleszew. Koronawirus. Wychodził po alkohol

Mężczyzna, wiedząc, że jest zakażony, nie przestrzegał zasad izolacji domowej. Co więcej - chodził do sklepu m.in. po alkohol. Policję o sprawie powiadomiła stacja sanitarno-epidemiologiczna. Mundurowi, ubrani w specjalne skafandry i przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności zatrzymali 52-latka w jego domu we wtorek wieczorem.
 

 

 

 

 

Pleszew. Koronawirus. Trafił do aresztu

52-latek trafił do policyjnego aresztu w Poznaniu - specjalnej placówki przystosowanej dla podejrzanych, u których stwierdzono wirusa COVID-19. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu z art. 165 Kodeksu Karnego.

Przepis ten mówi o świadomym sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób. Tego rodzaju przestępstwo to jest zagrożone karą do 8 lat więzienia. Mężczyzna musi się również liczyć z wysoką karą finansową nawet 30 tys. zł. Służby sanitarne będą prowadzić przeciwko niemu postępowanie administracyjne.

 

 


Pleszew. Koronawirus. Wniosek już w sądzie

Dzisiaj do Sądu Rejonowego w Pleszewie trafił wniosek o tymczasowe aresztowanie 52-latka. To pierwsze takie posiedzenie w sądzie, które dotyczy osoby zakażonej koronawirusem. Jak będzie wyglądać?Prezes Sądu Rejonowego w Pleszewie Małgorzata Huk-Sobańska informuje:

- Wpłynął wniosek prokuratury, jest rejestrowany. Sędzia, na którego wpłynął ten wniosek, wyznaczy termin posiedzenia. Zamierza je wyznaczyć dzisiaj. Nie wiadomo, jaki będzie przebieg posiedzenia. Czy ta osoba będzie przesłuchiwana na miejscu, czy będzie zastosowane połączenie telekonferencyjne. Są wyjaśniane różne kwestie.

Aktualizacja, godz. 14.15

Jest prowadzone postępowanie przeciwko 52-letniemu mężczyźnie, mieszkańcowi jednej z miejscowości w powiecie pleszewskim. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania zagrożenia epidemiologicznego w okresie od 20 do 27 kwietnia poprzez niestosowanie się do pozostania w izolacji domowej w związku ze stwierdzoną chorobą COVID-19. Aktualnie trwa oczekiwanie na decyzję sądu

- informuje "Życie Pleszewa" prokurator Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE