Reklama

Swoim zachowaniem wzbudził podejrzenia inspektorów. Zapłaci 12.000 zł

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Wojewódzka Inspekcja Transportu Drogowego w Poznaniu

Swoim zachowaniem wzbudził podejrzenia inspektorów. Zapłaci 12.000 zł - Zdjęcie główne

Zestaw zatrzymany przez inspektorów ITD | foto Wojewódzka Inspekcja Transportu Drogowego w Poznaniu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Inspektorzy leszczyńskiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego zauważyli dziwnie zachowującą się ciężarówkę. Okazało się, że kierowca od kilkunastu godzin, bez przerwy, kieruje pojazdem i nie do końca panuje nad swoimi odruchami.

Na drodze powiatowej w Maryszewicach, w środę, 26 maja, funkcjonariusze wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali dziwnie zachowującą się ciężarówkę. 

Pojazd raz zwalniał, innym razem przyspieszał, co tylko jeszcze bardziej wzbudzało podejrzenia „krokodyli” -  czytamy w komunikacie Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu.

Jechał bez przerwy przez prawie 19 godzin

Okazało się, że mężczyzna jest przemęczony i prowadzi pojazd, bez przerwy, od 18 godzin i 46 minut. Dodatkowo kierowca, będący jednocześnie przedsiębiorcą, nie posługiwał się w czasie jazdy własną kartą.

Analiza wydruku z tachografu cyfrowego oraz danych w nim zapisanych wykazała, że kierowca, będący zarówno przedsiębiorcą, wielokrotnie prowadził pojazd, nie posługując się swoją kartą - informuje wielkopolska ITD.

Mężczyzna słono zapłaci

Przedsiębiorcę czeka postępowanie administracyjne, za które grozi mu grzywna w wysokości nawet 12 tys. złotych. 

Wydano mu także bezwzględny zakaz dalszej jazdy, aż do momentu odebrania prawidłowego odpoczynku dziennego - podsumowuje ITD w komunikacie.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy