Reklama

Strażacy z Wielkopolski dołączą do personelu szpitala tymczasowego MTP

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KM PSP Poznań

Strażacy z Wielkopolski dołączą do personelu szpitala tymczasowego MTP - Zdjęcie główne

foto KM PSP Poznań

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od początku tygodnia strażacy posiadający również kwalifikacje ratownika medycznego dołączą do personelu szpitala tymczasowego MTP w Poznaniu.

Od 13 grudnia 2021 r. do personelu szpitala tymczasowego MTP stanowiącego jednostkę organizacyjną Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, dołączyło 12 funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej z terenu województwa wielkopolskiego posiadających również kwalifikacje ratownika medycznego. Szpital tymczasowy przyjmuje pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, którzy potrzebują hospitalizacji, w związku z czym ratownicy będą wykonywali swoje zadania w pełnym reżimie sanitarnym.

Strażacy ci zostali wydelegowani z komend w Jarocinie, Koninie, Kościanie, Lesznie, Obornikach, Ostrowie Wielkopolskim, Ostrzeszowie, Pleszewie, Poznaniu i Wrześni.

Do pracy, na okres miesiąca (z możliwością przedłużenia), skierował ich wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Strażacy w szpitalu tymczasowym

Grupa dołączyła do 25 strażaków, którzy już 1 grudnia zostali wydelegowani do szpitala w Poznaniu. Zostali oni wysłani z komend w Czarnkowie, Gnieźnie, Grodzisku Wielkopolskim, Kaliszu, Kępnie, Kole, Krotoszynie, Obornikach, Pile, Poznaniu, Rawiczu, Słupcy, Środy Wielkopolskiej, Turku, Wolsztynie, Złotowie oraz ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu i  Komendy Wojewódzkiej PSP.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy