Reklama

Stary Rynek w Poznaniu przejdzie metamorfozę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Miasto Poznań

Stary Rynek w Poznaniu przejdzie metamorfozę - Zdjęcie główne

Wizualizacja Starego Rynku po przebudowie | foto Miasto Poznań

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto Poznań podpisało umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcą, który zajmie się rewitalizacją placu w centrum miasta. Swoje oblicze zmieni też ulica Jana Baptysty Quadro, która zostanie przekształcona w pasaż kultury.

Stary Rynek w Poznaniu zyska nowy blask. Głównym celem będzie poprawa komfortu poruszania się po nawierzchni głównego placu miasta.

Zgodnie z planami, w przestrzeni ma pojawić się więcej zieleni. Inwestycja zakłada też wymianę wszystkich instalacji znajdujących się pod powierzchnią płyty rynku. Pod ziemią zainstalowane zostaną podziemne zbiorniki, które będą odpowiadały za gromadzenie wody deszczowej. W centrum powstanie także nowa, podziemna stacja transormatorowa, a rozbudowane zostaną również podziemne toalety.

Stary Rynek to miejsce bardzo ważne dla poznaniaków i turystów. Zależy nam na tym, by była to przestrzeń przyjazna dla wszystkich, dlatego z dużą determinacją podchodzimy do realizacji tej inwestycji - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. 

Na Starym Rynku pojawią się trzy wyspy zieleni - klomby z drzewami i siedziskami, a także wertykalny ogród na zachodniej ścianie Galerii Arsenał. Zainstalowane zostaną nowe ławki i siedziska. Znajdą się zarówno na płycie rynku, jak i w Pasażu Kultury, który powstanie na ul. Jana Baptysty Quadro. Będzie to miejsce do organizowania wydarzeń kulturalnych - m.in. z mobilną sceną i czasowym, składanym zadaszeniem.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy