reklama

Podświetlany basen w jeziorze, molo i promenada. Byliście nad Jeziorem Słupeckim? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Podświetlany basen w jeziorze, molo i promenada. Byliście nad Jeziorem Słupeckim? [ZDJĘCIA, WIDEO] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
60
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Na weekendMolo, pomosty w kształcie pierścienia, podświetlany basen z podgrzewaną wodą na jeziorze i promenada. Teren przy Jeziorze Słupeckim przeszedł prawdziwą metamorfozę i stał się nową atrakcją regionu.
reklama

Przy brzegu Jeziora Słupeckiego wybudowano promenadę, zaś na jeziorze drewniane pomosty w kształcie okręgów, a także molo z tarasem widokowym - prowadzące w kierunku widocznej z brzegu wyspy. To korona wału grodzinska z czasów kultury łużyckiej. Miejscowi wyspę określają mianem kopca szwedzkiego. Wiąże się z nim legenda o przepędzeniu Szwedów. Mieszkańcy grodziska mieli nocą przymocować do krowich rogów płonące pochodnie oraz dzwoniące żelazne narzędzia. To "przedstawienie" spowodowało, że najeźdźcy z popłochu uciekli. 

Promenada, molo i pomosty w kształcie okręgów - atrakcje nad Jeziorem Słupeckim

Promenada ma swój początek przy parku miejskim (ul. Gajowa), dalej prowadzi przez skwer Apolinarego Szeluty i tereny rekreacyjne aż nad jezioro - w kierunku molo. Wzdłuż trasy spacerowej powstały miejsca dla różnych aktywności - m.in. plac zabaw z trampolinami oraz plac do gry w bule.

reklama

Są także krąg integracyjny z miejscem na ognisko,  siedziska, leżaki i przebieralnia. Dodatkowo na kąpielisku wydzielono podświetlany basen z podgrzewaną wodą - co zapewnia możliwość korzystania z obiektu także przy chłodnej pogodzie i wieczorem.

Koncepcję pomostów i zagospodarowania terenu przy jeziorze opracował architekt - Paweł Grobelny. Autor od lat specjalizuje się w projektowaniu przestrzeni publicznych. Jego projekty realizowane były m.in. w ogrodzie Albertine przy Bibliotece Królewskiej w Brukseli oraz w parku miejskim w Szanghaju. 

Jak dojechać nad Jezioro Słupeckie?

Jezioro położone jest w północno-wschodniej części miasta. Od strony Poznania można jechać autostradą A2 i na węźle Słupca zjechać na drogę wojewódzką nr 466. Nią dojedziemy do miasta. Druga trasa to krajowa "92", którą dotrzemy do samej Słupcy. Dalej możemy pojechać ulicą Okopową, Tadeusza Kościuszki, Plac Szkolny i Traugutta do Alei Tysiąclecia i dalej nad jezioro. Auto można zaparkować m.in. przy ul. Gajowej. 

reklama

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama