Reklama

Silne mrozy w Wielkopolsce. Wydano ostrzeżenia

Opublikowano:
Autor:

Silne mrozy  w Wielkopolsce. Wydano ostrzeżenia  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Mrozy. Ostrzeżenie metrologiczne. Mróz w Wielkopolsce.

Przed nami naprawdę zimne dni i noce. Zgodnie z prognozami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dziś w nocy w Wielkopolsce temperatura powietrza może spaść do -18°C.

 

- Temperatura maksymalna w dzień będzie się wahać pomiędzy -8°C a -5°C. W związku z wydanym ostrzeżeniem 1. stopnia przed silnym mrozem, obowiązującym między innymi dla województwa wielkopolskiego, wojewoda Zbigniew Hoffmann przekazał poprzez Centrum Zarządzania Kryzysowego komunikat ostrzegawczy dla służb, straży oraz powiatowych centrów zarządzania kryzysowego – informują służby wojewody.

 

Z danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa wynika, że tylko na przestrzeni ostatniej doby w kraju z powodu wychłodzenia zmarło 6 osób.

- Proszę o zachowanie bezpieczeństwa ze względu na trudne warunki pogodowe - apeluje wojewoda. - Informacje o osobach starszych, bezdomnych czy chorych, dla których niskie temperatury stanowią realne zagrożenie dla życia i zdrowia, należy przekazywać policji bądź strażom miejskim.

 

Na terenie Poznania można dzwonić do Ośrodka dla Bezdomnych nr 1 w Poznaniu przy ul. Michałowo 68 - telefon 19515. W Kaliszu działa Punkt Interwencyjny dla Osób Bezdomnych prowadzony przez Caritas Diecezji Kaliskiej z czynną całą dobę infolinią 503 775 545.


W Wielkopolsce pomoc bezdomnym świadczą 42 placówki, zapewniające 140 miejsc noclegowych. Dane teleadresowe schronisk, noclegowni i ogrzewalni oraz informacje o rodzaju udzielanego wsparcia można znaleźć na stronie internetowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w zakładce Akcja Zima [ZOBACZ TUTAJ]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE