Reklama

Sięgnij po 300 złotych dla swojego dziecka

Opublikowano:
Autor:

Sięgnij po 300 złotych dla swojego dziecka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Już wkrótce będzie można składać wnioski do programu „Dobry Start”. To 300 złotych jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny.

 

 

 

 

Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. Przysługuje ono raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia.

 

 

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić mama, tata, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka).

 

Wniosek o świadczenie dla dzieci, które przebywają w pieczy zastępczej składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

 

 

Można to zrobić online od 1 lipca przez:

- portal informacyjno-usługowy [email protected] na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/,

- bankowość elektroniczną,

- portal PUE ZUS

 

oraz od 1 sierpnia także drogą tradycyjną (w formie papierowej)

 

- bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

 

 

Wniosek należy złożyć do 30 listopada w tych samych instytucjach, co o świadczenie 500+, w odpowiednim do miejsca zamieszkania ośrodku pomocy społecznej.


Formularze o świadczenie dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej są z kolei przyjmowane przez Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie.

 

 

Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września.

Jeśli zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny odpowiednio w ciągu 2 miesięcy.

Świadczenie Dobry Start nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tak zwanej „zerówce” w przedszkolu lub szkole. Program nie obejmuje również studentów.

 

 

Szczegółowe informacje można znaleźć na https://www.gov.pl/web/rodzina/dobry-start

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE