Reklama

Sanepid nałożył na niego karę 30 tys. zł. Dawid Zmyślony poszedł do sądu. Jest finał głośnej sprawy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Sanepid nałożył na niego karę 30 tys. zł. Dawid Zmyślony poszedł do sądu. Jest finał głośnej sprawy - Zdjęcie główne

Dawid Zmyślony wygrał w sądzie z sanepidem. Jego restauracja była otwarta w trakcie lockdownu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dawid Zmyślony - właściciel restauracji Black Dave Restaurant w Ostrowie Wielkopolskim - wygrał w sądzie z sanepidem, który nałożył na niego 30 tys. zł kary za otwarcie lokalu w czasie pandemii.

  • Dawid Zmyślony jest właścicielem Black Dave Restaurant w Ostrowie Wielkopolskim
  • Mężczyzna otworzył restaurację w styczniu 2021 roku - w trakcie lockdownu
  • Sanepid nałożył na właściciela restauracji karę
  • Dawid Zmyślony nie zapłacił i wystąpił do sądu z wnioskiem o uchylenie decyzji
  • Sprawę rozpatrywał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu
 

Black Dave Restaurant w Ostrowie Wielkopolskim z powodu koronawirusa była zamknięta przez pół roku

Dawid Zmyślony - właściciel restauracji Black Dave Restaurant w Ostrowie Wielkopolskim - wygrał w sądzie z sanepidem, który nałożył na niego 30 tys. zł kary za otwarcie lokalu w czasie pandemii.

- Okazało się, że rozporządzenie w sprawie zamknięcia lokali jest niezgodne z Konstytucją, dlatego zdecydowałem się na otwarcie restauracji. Innego wyjścia zresztą nie było. Nie otrzymałem żadnego wsparcia finansowego od państwa - mówił nam wówczas pochodzący z Jedlca w gminie Gołuchów - Dawid Zmyślony, właściciel restauracji. 

Lokal pierwszego dnia odwiedziło ok. 60 "testerów dań". Ale nie tylko. W restauracji pojawili się również kontrolerzy z sanepidu. 

- Został sporządzony protokół, z którego właściwie nic konkretnego nie wynika. Sprawa pewnie będzie miała swój dalszy ciąg. Liczę się z tym, że może mieć swój finał w sądzie. Jednak do tej pory było 21 takich spraw i we wszystkich wygrali przedsiębiorcy - mówił w styczniu 2021 roku Dawid Zmyślony.

Dawid Zmyślony otworzył restauracje Black Dave Restaurant w czasie lockdownu

Ostrowski sanepid  nałożył na właściciela karę administracyjną. W sumie w wysokości 30 tysięcy zł. Dawid Zmyślony od początku podkreślał, że „działał zgodnie z Konstytucją”. Nie zamknął restauracji, która działa nieprzerwanie do dziś. Od decyzji sanepidu się odwołał. Reprezentowała go Kancelaria Radcy Prawnego Mateusz Biadała. Teraz Dawid Zmyślony poinformował, że sprawę wygrał.

Wygraliśmy. Sąd uchylił decyzję Sanepidu dot. nałożenia na moją firmę kary 30 000 zł w związku z otwarciem restauracji w czasie lockdownu! Jedyne co mogę powiedzieć nt. Temat - WALCZCIE O SWOJE! Kancelaria Radcy Prawnego Mateusz Biadała zrobiliśmy razem dobrą robotę - poinformował na swoim profilu w mediach społecznościowych Dawid Zmyślony. 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu na posiedzeniu niejawnym uchylił decyzję sanepidu w sprawie wymierzenia kary i zasądził od Wielkopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Poznaniu koszty postępowania w wysokości 4.067 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy