Reklama

Rząd zapowiada budowę mostów. 5 z nich powstanie w Wielkopolsce

Opublikowano:
Autor:

Rząd zapowiada budowę mostów. 5 z nich powstanie w Wielkopolsce  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Dobra informacja również dla Wielkopolski. Premier Mateusz Morawicki zapowiedział dzisiaj utworzenie funduszu dróg samorządowych, który ma umożliwić sfinansowanie budowę 22 mostów na rzekach i drogach w naszym kraju.

 

Program nazwano roboczo „Mosty dla regionów". Na te inwestycje trafić ma z budżetu centralnego 2,3 mld zł.

- Mamy wolę łączenia Polski - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wtorkowej konferencji prasowej, cytowany przez money.pl. - Uruchamiamy nowy program rządowy, który umownie nazywamy Mosty+. To dla nas, to jeden z kluczowych programów rozwojowych - dodał.

 

Szef rządu ujawnił, że w ciągu kilku najbliższych lat rząd zamierza zbudować 22 mosty w 9 województwach. - To będą mosty na Wiśle, Odrze, Bugu, Pilicy i w wielu miejscach Polski. Powstaną zwłaszcza tam, gdzie są długie odcinki na rzekach bez mostu - zaznaczył szef rządu.

Aż 5 planowanych przepraw ma zostać wybudowane w Wielkopolsce [ZOBACZ MAPA] Między innymi na Warcie na odcinku między Koninem, a Śremem w Wielkopolsce. Z dostępnych dokumentów wynika, że most połączy gminę Żerków i Miłosław (pow. wrzesiński).

 

To bardzo dobra informacja, szczególnie dla kierowców, którzy codziennie poruszają się główną arterią regionu - DK 11. Most w Nowym Mieście nad Wartą, który ma wady konstrukcyjne, co kilka lat wymaga kosztownych napraw. Kiedy są realizowane kierowcy muszą oczekiwać w długich korkach albo wybierać objazdy przez Pyzdry lub Śrem.

 

Podobnie sytuacja ma się, gdy przed lub za mostem dochodzi, co nie jest rzadkością, do poważnego zdarzenia drogowego.

Na razie nie podano konkretów - kiedy inwestycja mogłaby ruszyć.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE