Reklama

Rano CBA weszło do domu byłego komendanta policji

Opublikowano:
Autor:

Rano CBA weszło do domu byłego komendanta policji  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Kalisz. Dzisiaj rano funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do mieszkania byłego komendanta głównego policji Zbigniewa Maja. Funkcjonariusz ma być przesłuchany. RMF24 podaje, że chodzi o przestępstwo urzędnicze.

 

 

Kaliskie media relacjonują to, co działo się dzisiaj rano na osiedlu Marii Konopnickiej. Przed blokiem pojawiło się kilka pojazdów Centralnego Biura Śledczego i ambulans. Na zdjęciach widać zamaskowanych funkcjonariuszy CBŚ.

Jedno z mieszkań w bloku ma należeć do Zbigniewa Maja, przed niespełna trzema laty Komendanta Głównego Policji.

„Po przeszukaniu Maj ma być przewieziony na przesłuchanie i usłyszeć zarzut. Z informacji RMF FM wynika, że chodzi o przestępstwo urzędnicze: przekroczenie uprawnień, polegające na przekazywaniu informacji. W ramach tego samego śledztwa agenci CBA zatrzymali dwóch byłych szefów delegatur Biura z Poznania i Łodzi. W ich przypadku chodzi również o przekazywanie informacji” - podaje rmf24.pl.

Z kolei kalisz24.info informuje, że gdańscy agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali Zbigniewa M. w Kościelnej Wsi (powiat pleszewski).

„Obecnie trwa tam przeszukanie. Po jego zakończeniu były szef policji ma zostać przewieziony do Rzeszowa na przesłuchanie i tam usłyszeć ma zarzuty m.in przekroczenia uprawnień oraz przestępstwa urzędnicze” - podaje portal.  

Akcja CBA cały czas trwa - informuje reporter zpleszewa.pl

Sprawa ma dotyczyć czasu, kiedy Maj był szefem policji. Media spekulują, że może chodzić o przeciek informacji dotyczącej sprawy prowadzonej przed laty przez policję, a w której posiadaniu miał być komendant.

 

Maj został komendantem głównym w 2015 roku. Zrezygnował po kilku miesiącach. Dziennikarze przytaczali wówczas wypowiedź koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego o „poważnych zarzutach” pod adresem policjanta.

AKTUALIZACJA 12.00

- CBA zostało wykorzystane do walki politycznej. To nie jest przypadek, że ta akcja została przeprowadzona dzisiaj – mówi w oświadczeniu dla mediów żona zatrzymanego komendanta i zdradza, że były szef policji zamierzał wystartować w wyborach na prezydenta Kalisza

[ZOBACZ WIDEO]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE