Reklama

10 nowych tramwajów dla Poznania. Kiedy wyjadą na ulice?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: MPK Poznań

10 nowych tramwajów dla Poznania. Kiedy wyjadą na ulice? - Zdjęcie główne

Przetarg na zakup nowych tramwajów dla Poznania | foto MPK Poznań

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości MPK Poznań chce kupić 10 nowych tramwajów dwukierunkowych. Przetarg został już ogłoszony. Kiedy pojazdy wyjadą na ulice stolicy Wielkopolski?

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu chce kupić co najmniej 10 niskopodłogowych tramwajów dwukierunkowych. 

- Przetarg zakłada również możliwość skorzystania z prawa opcji, czyli zakupu kolejnych, maksymalnie dwudziestu takich samych pojazdów - wyjaśnia MPK Poznań.

33 tramwaje dwukierunkowe jeżdżą po Poznaniu

Poznańskie przedsiębiorstwo aktualnie posiada 33 tramwaje dwukierunkowe.

- Pojazdy, wyposażone w dwie kabiny motorniczych, są wykorzystywane m.in. do obsługi trasy na Naramowice oraz na tzw. liniach wahadłowych uruchamianych w trakcie remontów. Podstawową zaletą tego rodzaju tramwajów jest bowiem możliwość kursowania po trasach niezakończonych pętlami - podaje MPK.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne chce kupić kolejne pojazdy

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu chce kupić co najmniej 10, a maksymalnie 30 tramwajów. Mają być one niskopodłogowe, dwukierunkowe, a także wieloczłonowe o długości od 30,5 do 32,5 m.

Pojazdy mają posiadać klimatyzację, energooszczędne oświetlenie LED oraz komplet wewnętrznych i zewnętrznych tablic informacyjnych.

- Wraz z dostawą pojazdów wykonawca zapewni serwis gwarancyjny oraz dostarczy niezbędne do eksploatacji tych tramwajów specjalistyczne wyposażenie zajezdni, a także konieczne oprogramowanie serwisowe oraz startowy zestaw części eksploatacyjnych i zamiennych - tzw. pakiet naprawczy. Przeprowadzi również kompleksowe szkolenia w zakresie obsługi pojazdów, w tym prowadzenia przeglądów i napraw - informuje spółka. 

Przetarg na zakup tramwajów dwukierunkowych został już ogłoszony. Wykonawcy mogą składać oferty do 26 kwietnia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy