Reklama

Przerwa w ruchu pociągów. Tłumy na dworcu

Opublikowano:
Autor:

Przerwa w ruchu pociągów. Tłumy na dworcu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Utrudnienia na trasie Poznań - Katowice. Tłumy czekają na zastępcze autobusy w Środzie Wlkp. Podróż do Poznania  trwa o wiele dłużej niż powinna.

 

 

 

Dzisiejsza podróż dla pasażerów Przewozów Regionalnych oraz Kolei Wielkopolskich jadących na trasie Poznań - Katowice nie należała do najprzyjemniejszych. Tłum zdenerwowanych pasażerów czeka na zastępczą komunikację autobusową w Środzie Wielkopolskiej.

 

Jechałem do Łodzi Kaliskiej,  jednak moja wycieczka koleją zakończyła się już w Środzie - opowiada nam zdenerowany mężczyzna. - Tam wysadzono nas z pociągu i kazano czekać na autobus. Tyle, że pasażerów było dużo, a autobus jeden - dodaje.

 

Kilkadziesiąt minut czekania na autobusy, które zawiozą zdenerwowanych pasażerów do stacji docelowych, doprowadziło do irytacji części osób i do głośnych kłótni.  Padały przekleństwa, a ludzie się  przepychali, by wsiąść do autobusów. Wielu jednak musiało czekać na nastepne autokary.

 

 

Kiedy udało się wypełnić autokar, kierowca poinformował, że w tym pojeździe nie jest dozwolony przewóz osób stojących. Poprosił o opuszczenie autobusu osób bez miejsca siedzącego, co z kolei wywołało niemałe oburzenie wśród podróżnych.

 

- Można było to powiedzieć zanim wszyscy się tutaj wepchali – krzyczała jedna z pasażerek.

 

Po wyjściu niedozwolonej liczby osób, autokar ruszył, a atmosfera zaczęła się uspokajać. Na dworcu PKP w Środzie Wielkopolskiej nadal czekano na kolejne autobusy, które miały przyjechać po zniecierpliwionych podróżnych.

Cała sytuacja była spowodowana wypadkiem, do którego doszło w Chociczy (powiat średzki). Ciężarówka z przewoźnym dźwigiem HDS wjechała na przejazd kolejowo-drogowy i zerwała sieć trakcyjną.

Zastępcza komunikacja autobusowa Przewozów Regionalnych i Kolei Wielkopolskich została prowadzona na odcinku Mieszków (powiat jarociński) – Sulęcinek (powiat średzki). Dla pociągów Intercity zostały wyznaczone objazdy przez Gniezno, Wrześnię i Jarocin.

Utrudnienia mogą potrwać nawet do późnych godzin nocnych.

Byliście uczestnikami utrudnień kolejowych? Widzieliście niecodzienną sytuację podczas podróży pociągiem? Piszcie w komentarzach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE