Reklama

Przedsiębiorca z Wielkopolski na liście najbogatszych. Możesz zrobić u niego zakupy

Opublikowano: czw, 22 lut 2018 14:02
Autor:

Przedsiębiorca z Wielkopolski na liście najbogatszych. Możesz zrobić u niego zakupy  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Przedsiębiorcy. Najbogatsi Wielkopolanie. Biernacki na liście Forbes

Tomasz Biernacki, twórca sieci Dino znalazł się w tegorocznym rankingu 100 najbogatszych Polaków miesięcznika Forbes. Właściciel większościowego pakietu akcji Dino znalazł się na 6. miejscu najnowszego zestawienia.

 

 

 

Tomasz Biernacki to najszybciej bogacący się przedsiębiorca ostatnich dwunastu miesięcy. Wartość jego majątku wzrosła o – bagatela – 3,2 mld złotych, cena akcji Dino od debiutu giełdowego w kwietniu 2017 roku zwiększyła się o 122 procent. Dzięki temu Tomasz Biernacki znalazł się na światowej liście najbogatszych ludzi świata, w tym roku jest na niej sześciu Polaków, najwięcej w historii.

O samym Biernackim oprócz tego, że mieszka w Krotoszynie, gdzie w 1999 roku otworzył pierwszy sklep Dino, wiadomo niewiele. Nigdy nie udzielił żadnego wywiadu prasowego, nie ma też żadnych jego zdjęć - napisał w uzasadnieniu miesięcznik "Forbes"

Od konkurencji Dino wyróżnia się modelem biznesowym, który polega na otwieraniu sklepów we własnych placówkach. Marka nie jest jeszcze znana powszechnie, bo do tej pory Biernacki koncentrował się na otwieraniu sklepów w mniejszych ośrodkach miejskich w środkowej Polsce.

Siedem lat temu przedsiębiorca pozyskał inwestora Enterprise Investors, który pomógł mu sfinansować szybszy rozwój sieci. W tym roku Dino ma trafić na warszawską giełdę - napisali autory rankingu.

Biernacki to nie jedyny Wielkopolanin na liście Forbesa. Na 7. miejscu jest Paweł Marchewka, prezes firmy Techland, pochodzący z południowej wielkopolski. Zaraz za nim znaleźli się Bogdan i Elżbieta Kaczmarkowie z Nowych Skalmierzyc. Właściciele firmy COM40 i Correct, a także udziałowcy Big Star zgromadzili majątek wyceniany na 3,4 miliarda.  

Najbogatszymi Polakami wg Forbesa są spadkobiercy dr Jana Kulczyka - Dominika i Sebastian Kulczykowie (13,9 mld zł) przed Michałem Sołowowem (11,4 mld zł) i Zygmuntem Solorzem (10,2 mld zł)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE