Reklama

Przechowywali tytoń bez akcyzy. Akcja pilskiej policji

Opublikowano: wt, 7 sie 2018 13:47
Autor:

Przechowywali tytoń bez akcyzy. Akcja pilskiej policji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Policjanci zabezpieczyli blisko tonę tytoniu wartą około 400 tysięcy złotych.

 

 

 

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Pile zabezpieczyli blisko tonę nielegalnego tytoniu, który nie posiadał polskich znaków akcyzy. Mundurowi zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 27 do 53 lat.

 

 

- 1 i 2 sierpnia funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z pilskiej komendy przy wsparciu funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego, Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego, Wydziału Prewencji oraz Krajowej Administracji Skarbowej w Pile, przeprowadzili działania na ternie miasta Piły oraz powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego wymierzone w przestępczość akcyzową. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że mieszkańcy Piły mogą posiadać znaczne ilości wyrobów tytoniowych, bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Gdy śledczy zebrali kompleksowy materiał, przystąpili do działań. Na terenie powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego i Piły w czasie przeszukania funkcjonariusze w kilku pojazdach i pomieszczeniach zabezpieczyli łącznie blisko tonę tytoniu, który był zapakowany w worki parciane - informuje Żaneta Kowalska z pilskiej policji.

 

Oprócz bardzo dużej liczby niedozwolonej substancji policjanci znaleźli maszynkę do cięcia tytoniu.

Dwóch z trzech zatrzymanych było już wcześniej karanych za przestępstwa akcyzowe. Wszystkim z kolei grozi do trzech lat więzienia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE