Reklama

Projekty na S11 w Wielkopolsce za 19 mln zł. Umowy z wykonawcami podpisane

Opublikowano: czw, 18 sty 2018 15:19
Autor:

Projekty na S11 w Wielkopolsce za 19 mln zł. Umowy z wykonawcami podpisane - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

GDDKiA informuje, że właśnie została podpisana umowa z wykonawcami dokumentacji.

- Podpisano umowy dla dwóch odcinków na opracowania projektowe dla około 150 kilometrów drogi ekspresowej S11. Wartość to prawie 19 mln zł. Na pozostałe odcinki niebawem zostaną zawarte umowy - informuje Alina Cieślak, główny specjalista w GDDKiA.

 

Długość projektowanej drogi ekspresowej S11 w Wielkopolsce to prawie 300 km. Projektanci przygotują opracowania dokumentacyjne dla dwóch z 6 odcinków brakujących odcinków. Mowa o S 11 od Ujścia do Obornik i od Kórnika do Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Wykonawcą dokumentacji dla pierwszego odcinka tj. Ujście - Oborniki długości 49 km jest TRAKT Sp. z o. o. Wartość umowy wynosi 6 992 931,30 mln zł. Opracowanie na odcinek S11 Kórnik–Ostrów Wielkopolski, długości 96 kilometrów, przygotuje JPL Project Sp. z o. za kwotę 11.683 746, 63 mln zł.

 

- Zadaniem projektantów jest opracowanie następującej dokumentacji: Studium Korytarzowe (SK), Studium Techniczno – Ekonomiczno – Środowiskowe (STEŚ), Materiały do Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach (MdDŚU), Koncepcja Programowa (KP) – wymienia Cieślak. - Czas realizacji dla obydwóch odcinków to 50 miesięcy od dnia podpisania umowy.

GDDKiA zapowiada, że niebawem zostaną podpisane umowy na pozostałe odcinki S 11 w województwie wielkopolskim na opracowania projektowe:

S11 odc. Szczecinek – Piła – 73 km

S11 odc. Oborniki – Poznań wraz z obwodnicą Obornik 23 km

S11 odc. Ostrów Wlkp. – Kępno- 31 km

 

- Ponadto dla odcinka S11 Piła-Ujście o długości 23 km, został zawarty aneks z Biurem Projektowym na opracowanie materiałów niezbędnych do złożenia wniosku o Decyzję o Środowiskowych Uwarunkowaniach (DŚU) wraz z jej uzyskaniem. Biuro Projektowe Transprojekt Gdański Sp. z o.o na realizację zadania (w tym uzyskanie DŚU) będzie miało 15 m-cy od dnia podpisania aneksu do umowy – dodaje Cieślak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE