Reklama

Prawie przejechała dziadka z wnuczką. Mrożące krew w żyłach [WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Prawie przejechała dziadka z wnuczką. Mrożące krew w żyłach [WIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Jarocin. Kierująca oplem niemal potrąciła dwie osoby na przejściu dla pieszych. Nagranie pokazujące, że do tragedii było naprawdę blisko, opublikował jeden z mieszkańców Jarocina. 

 

 

 

W tym czasie, kiedy piesi zaczynają przekraczać jezdnię, z drugiej strony, z pobocza na drogę wjeżdża czarny opel corsa. 

 

Kierująca autem prawdopodobnie nie zauważyła idących, włącza się do ruchu i pewnie wycofuje na środek drogi. Dziewczynka odskakuje w ostatnim momencie i przebiega obok. Mężczyzna robi krok w tył, opiera się na karoserii cofającego auta i puka w karoserię. Świadkowie twierdzą, że jadąca osobówką staje dopiero w momencie, kiedy widząc całą sytuację, trąbi kierowca ciężarówki (na nagraniu w sieci nie słychać dźwięku).   

 

Starszy mężczyzna zatrzymał się tuż za samochodem. Podchodzi z boku auta. Ma pretensje do kobiety siedzącej za kierownicą. Kierująca nie wdaje się w dyskusję, nie zatrzymuje, tylko jakby nigdy nic odjeżdża. 

 

- Dziwiłem się żonie, kiedy mówiła wcześniej, że boi się przechodzić przez pasy z dziećmi. Po tym, co zobaczyłem, już się nie dziwię. Nagranie udostępniłem ku przestrodze - opowiada autor nagrania, który jest kierowcą zawodowym. - Mam nadzieję, że już nie będę świadkiem takiej sytuacji na drodze. 

 

 Do zdarzenia doszło na ulicy Świętego Ducha w Jarocinie w pobliżu sklepu ABC i znajdującego się tam salonu firan. Kilometr od tego miejsca znajduje się Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie. Na razie kierująca nie poniosła żadnych konsekwencji. Co ważne - kiedy wjeżdża na drogę - oboje piesi są juz w trakcie przekraczania "zebry". 

 

Tymczasem w trakcie wykonywania manewru cofania kierowcy powinni zachować szczególną uwagę. Branżowy portal poświęcony prawu jazdy wskazuje czym w ogóle jest cofanie?

 

 

Jest to poruszanie się pojazdu tyłem, na biegu wstecznym w przeciwnym kierunku niż ruch pojazdów odbywający się w obrębie danej drogi.

Zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym Art. 23.

„1. Kierujący pojazdem jest obowiązany:

  • przy cofaniu ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu i zachować szczególną ostrożność, a w szczególności:
  • sprawdzić, czy wykonywany manewr nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia,
  • upewnić się, czy za pojazdem nie znajduje się przeszkoda; w razie trudności w osobistym upewnieniu się kierujący jest obowiązany zapewnić sobie pomoc innej osoby.
2. Zabrania się cofania pojazdem w tunelu, na moście, wiadukcie, autostradzie lub drodze ekspresowej.”

 

 

Czarny opel ma jarocińskie numery rejestracyjne. Dla policji nie będzie problemem ustalenie właściciela pojazdu, bowiem w sieci opublikowano pełne numery rejestracyjne osobówki. Jakie konsekwencje grożą kierującej? 

 

Pytamy o o to rzecznika Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE