Reklama

Pracownicy ostrowskiego ZUSu oddali już ponad 320 litrów krwi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Pracownicy ostrowskiego ZUSu oddali już ponad 320 litrów krwi - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pracownicy ZUSu w Ostrowie Wielkopolskim po raz kolejny oddali krew potrzebującym. Była to już 27 taka akcja, tym razem wyjątkowa.

Pomimo pandemii pracownicy ostrowskiego oddziału ZUS postanowili nie odpuszczać tegorocznej zbiórki krwi dla potrzebujących. Po raz kolejny w akcji wzięło udział 23 pracowników. 

- Akcja została przeprowadzona z zachowaniem wszelkich rygorów bezpieczeństwa, a nasze  Centrum Szkolenia przekształciło się w profesjonalną stację krwiodawstwa – informuje Zdzisław Jaźwiec – dyrektor ostrowskiego oddziału ZUS - Na potrzeby akcji przygotowaliśmy salę rejestracji, gabinet lekarski oraz salę pobrań. Za pobór krwi odpowiadało Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Kalisza, z którym od lat współpracujemy.

Pandemia nie przeszkodziła pracownikom ZUSu w zorganizowaniu akcji i chęć oddania krwi potrzebującym zadeklarowało 23 pracowników. Łącznie zebrano 9450 ml cennego lekarstwa. 

CZYTAJ TAKŻE: 26-latek oszukiwał na OLX. Był ścigany przez 11 organów [KLIKNIJ]

Jednorazowo od dawcy pobiera się dokładnie 450 mililitrów krwi. Kobiety w ciągu roku mogą oddać krew cztery razy, za to mężczyźni - nawet sześć. Wszystko za sprawą regeneracji organizmu, który u mężczyzn trwa osiem tygodni, a u kobiet dwanaście. Łącznie ostrowski oddział przeprowadził 27 akcji, podczas których zebrał ponad 321 litrów krwi. 

- Cieszę się, że moi pracownicy, mimo bardzo dużego obciążenia zadaniami związanymi z bieżącymi obowiązkami, tak chętnie i licznie odpowiedzieli na apele płynące ze stacji krwiodawstwa i szpitali o oddawanie krwi – dodaje dyrektor Jażwiec.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy