reklama

Poznań Design Festiwal. Można zapisać się na warsztaty i spotkania z rzemieślnikami

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta Poznania

Poznań Design Festiwal. Można zapisać się na warsztaty i spotkania z rzemieślnikami - Zdjęcie główne

foto Urząd Miasta Poznania

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościPoznań Design Festiwal odbędzie się w Poznaniu we wrześniu. Tegorocznym hasłem jest "Komunikacja. Rozmowy w czasie niepewności".
reklama

Poznań Design Festiwal już niedługo. Wystartowały zapisy na warsztaty i spotkania z rzemieślnikami.

Poznań Design Festiwal z hasłem "Komunikacja. Rozmowy w czasie niepewności"

W tym roku na festiwalu pojawi się blok "Poznańscy rzemieślnicy", w którym weźmie udział kilkunastu rzemieślników. 

- Poznańskie tradycje rzemieślnicze stanowią niezwykłą przestrzeń do budowania narracji o mieście, o jego korzeniach oraz tożsamości - mówi Andżelika Jabłońska, dyrektorka festiwalu - czytamy na stronie Urząd Miasta Poznania.  - Są wyrazem niematerialnego dziedzictwa naszego miasta. Poznańscy rzemieślnicy od początków kształtowali jego kulturowy krajobraz, mając wpływ na kształt kupiectwa dawnego miasta i wzbogacając jego kulturalną tkankę. Obecnie rzemiosło i jego twórcy stanowią o wyjątkowości Poznania.

Zapisy na warsztaty i spotkania z rzemieślnikami 

Pierwszego dnia festiwalu - 22 września o godz. 12.45 na Scenie Nowej CK Zamek odbędzie się spotkanie pod hasłem "Co dalej z rzemiosłem?", które poprowadzą znawczynie tematu z: Muzeum Warszawskiej Pragi, Zamku Cieszyn, Urzędu Miasta Poznania, Poznańskiego Centrum Dziedzictwa oraz NÓW. Nowe rzemiosło.

Druga rozmowa odbędzie się 23 września o godz 18:15 w Bramie Poznania. W dyskusji pod hasłem "Tradycje rzemieślnicze Poznania. Globalne wyzwania w mikroskali" wezmą udział rzemieślnicy z Zaułka Rzemiosła.

W każdy dzień festiwalu można liczyć na spotkanie z rzemieślnikami podczas warsztatów:

  • introligatorstwa,
  • cukiernictwa,
  • kaletnictwa,
  • fotografii,
  • ceramiki,
  • szewstwa.
Kolene wydarzenie podczas festiwalu to otwarte pracownie.

W ramach otwartych pracowni rzemieślnicy oprowadzą gości po swoich warsztatach, podzielą się historią danego miejsca, opowiedzą o tradycji, pokażą realia pracy i stosowane narzędzia oraz techniki - podaje UM Poznań.

W swoje progi zaproszą m.in.

  • pracownia lutnicza,
  • szewska,
  • introligatorska,
  • ceramiczna,
  • złotnicza,
  • fotograficzna.
Na warsztaty i otwarte pracownie obowiązują zapisy. 

Dwie wystawy i filmy poświęcone poznańskim rzemieślnikom

Poznańskim rzemieślnikom zostaną poświęcone dwie wystawy.

Tomasz Pluciński na swoich zdjęciach uchwycił sześciu rzemieślników podczas pracy. Będzie można  je obejrzeć w Starym Browarze (Słodownia +1). 

Z kolei w Galerii w Bramie zawiśnie wystawa Marcina Mutha "Tradycyjne rzemiosło a współcześni rzemieślnicy", która powstała na zlecenie Miasta Poznania w ramach realizacji programu "Zaułek Rzemiosła" i jest wydarzeniem towarzyszącym Festiwalowi. Wernisaż będzie połączony z prezentacjami i kiermaszem rzemiosła (23.09. g. 14:00-17:00, ul. Garbary 47). W programie także: filmy o poznańskich rzemieślnikach przygotowane przez Fundację Made in Art., prelekcja "Nie ma nudy - podróż przez piwne style z piwem Poz-naj" wraz z degustacją, "Spotkanie z poznańskim rzemiosłem", czyli pokazy i sprzedaż produktów na Szachownicy w Starym Browarze (30 września. godz. 12:00-18:00) - informuje UM Poznań.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama