Reklama

Poważny wybuch w Niemczech. Czy skażone powietrze dojdzie do Wielkopolski?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: DPA/Associated Press/East News

Poważny wybuch w Niemczech. Czy skażone powietrze dojdzie do Wielkopolski? - Zdjęcie główne

foto DPA/Associated Press/East News

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Groźny wybuch w Niemczech. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega o skażonym powietrzu, które zmierza w kierunku Polski.

We wtorek 27 lipca doszło do groźnego wybuchu na terenie Chempark, który jest zlokalizowany w niemieckim Leverkusen. Skażone powietrze dochodzi do Polski. Czy zagrozi mieszkańcom Wielkopolski?

Poważny wybuch w Niemczech. Co się dokładnie stało?

Do wybuchu w Chemparku doszło we wtorek 27 lipca około godziny 10. Pożar był na tyle duży, że jego gaszenie zajęło strażakom nieco ponad trzy godziny. Niemieckie służby poinformował, że zapaliły się zbiorniki z paliwem.

 Mieszkańcom Leverkusen nakazano pozostać w domach, zamknąć okna oraz wyłączyć urządzenia wentylacyjne. Wszystko w obawie przed zakażeniem zanieczyszczonym powietrzem.

Poważny wybuch w Niemczech. Czy skażone powietrze dotrze do Wielkopolski?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że zanieczyszczone powietrze zmierza w kierunku Polski i dotarło do naszego kraju dziś w godzinach porannych w okolicach Niziny Szczecińskiej. Trudno w tym momencie powiedzieć, czy zanieczyszczone powietrze dotrze także do Wielkopolski. IMGW monitoruje sytuację i będzie wydawać odpowiednie ostrzeżenia, jeśli będzie to konieczne.

 Koncentracja zanieczyszczeń powinna ulec znacznemu zmniejszeniu, w tym częściowo również „wypłukaniu” przez opady deszczu. Zanieczyszczenie nie jest obecnie widoczne na zdjęciach satelitarnych, ponieważ w rejonie zdarzenia panuje duże zachmurzenie. W godzinach wieczornych powinny być dostępne obrazy z czujnika TROPOMI z satelity Sentinel-5P, który służy badaniu składu chemicznego atmosfery. IMGW-PIB monitoruje sytuację, kolejne komunikaty będą podawane w naszych serwisach informacyjnych - czytamy w komunikacie IMGW

Poważny wybuch w Niemczech. Kataklizmy nie opuszczają naszych zachodnich sąsiadów.

To kolejny w ciągu ostatnich tygodni kataklizm, który dotyka region Nadrenia Północna - Westfalia. Wcześniej w tym samym regionie doszło do bardzo dużych opadów deszczu, które sprawiły, że wystąpiła wielka powódź, która była tragiczna w skutkach (wiele zniszczeń, ranni oraz zabici)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy