Reklama

Poradnik dla osób samodzielnie rozliczających PIT

Opublikowano:
Autor:

Poradnik dla osób samodzielnie rozliczających PIT - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Jeszcze kilka lat temu wiele osób prosiło o rozliczenie PIT znajomych lub płaciło doświadczonej księgowej, aby ta zajęła się niezbędnymi formalnościami. Obecnie jednak wiele się zmieniło i zdecydowana większość podatników woli zrobić to we własnym zakresie.

 

 

 

 

  1. Program do rozliczania deklaracji PIT
  2. Zalety programu do pitów
  3. Pomoc w korzystaniu z programu do PIT
  4. Uniwersalny program do rozliczeń

 

Niewątpliwie wpłynęło na to uproszczenie niektórych formalności oraz to, że powstał specjalny program do rozliczania PIT 28. Aplikacja przyda się również osobom, które potrzebują wypełnić inne druki i formularze, gdyż zawiera wiele gotowych szablonów.

Program do rozliczania deklaracji PIT

Nie warto zabierać się za rozliczanie PIT 28 bez wspomnianego narzędzia, gdyż łatwo można popełnić błąd, którego wyjaśnienie zajmie wiele czasu. Aplikacja do PIT-28 jest darmowa i została wyposażona w specjalny kreator, dzięki któremu łatwo wypełnisz dokument, dodasz niezbędne załączniki, a nawet wyślesz PIT 28 Online. W praktyce oznacza to, że od zainstalowania programu do rozliczenia deklaracji nie upływa więcej niż kilka-kilkanaście minut.

Zalety programu do pitów

Decydując się na to, aby PIT 28 za 2019 rok rozliczyć nowoczesnym programem możesz skorzystać z kilku udogodnień. Jednym z nich jest to, że przeprowadzając rozliczenie PIT-28 program automatycznie poinformuje cię o dodaniu potrzebnych załączników. Dodatkowo PIT 28 przez Internet zostanie wysłany od razu po zakończeniu rozliczenia, dzięki czemu nie przegapisz terminów, w których trzeba złożyć takie dokumenty. Jeżeli natomiast interesuje cię ryczałt ewidencjonowany, firma odpowiedzialna za program do PIT przygotowała kilka wskazówek, które ułatwią ci rozliczenie. Pamiętaj, że przy tej uproszczonej formie opodatkowania działalności również stosuje się formularz PIT-28.

 

 

Pomoc w korzystaniu z programu do PIT

Chociaż obsługa programu nie powinna przysporzyć ci żadnych problemów, producent aplikacji przygotował specjalny poradnik, dzięki któremu PIT-28 w 2020 roku uda ci się sprawnie policzyć. Z reguły jednak nie jest on potrzebny, gdyż aktualny druk PIT-28 w aplikacji będzie cię na bieżąco informował o tym, które pola musisz jeszcze wypełnić, a w których podałeś nieprawidłową wartość.

Uniwersalny program do rozliczeń

Warto również wspomnieć, że program dostępny jest na wszystkie komputery. Możesz z niego korzystać zarówno na Windows i Mac, jak i systemie Linux. Dodatkowe informacje na temat aplikacji dostępne są na stronie producenta.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE