Reklama

Policjanci w Kaliszu z nowym sprzętem

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiceprezydent Miasta Kalisza Mateusz Podsadny przekazał na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu insp. Dariusza Bieńka trzy urządzenia "iBlow" do badania stanu trzeźwości. Przekazany sprzęt bez wątpienia ułatwi codzienną służbę kaliskim funkcjonariuszom.

Komenda Miejska Policji w Kaliszu od wielu lat współpracuje z Urzędem Miasta Kalisza. Obie instytucje współdziałają na rzecz poprawy bezpieczeństwa. W tym celu organizowane są działania oraz kampanie społeczne mające na celu podniesienie świadomości np. uczestników ruchu drogowego. Przedstawiciele urzędu włączają się również w akcje profilaktyczne skierowane zarówno do tych najmłodszych, jak i trochę starszych mieszkańców miasta.

Będą łapać nietrzeźwych kierowców

W ramach wieloletniej współpracy Urząd Miasta Kalisza cyklicznie wspiera kaliską komendę, doposażając policjantów w nowoczesny sprzęt. Tuż przed końcem tego roku, do policjantów trafiły kolejne narzędzia służące poprawie bezpieczeństwa na drogach. Funkcjonariusze otrzymali trzy urządzenia „iBlow” służące do badania stanu trzeźwości kierowców. To nowoczesne urządzenia, które nie tylko wskazują, że osoba poddana badaniu jest pod wpływem alkoholu, ale także pokazują jakie jest jego stężenie w organizmie. Alkomaty będą wykorzystywane przez policjantów drogówki podczas działań prowadzonych na drogach.

Przekazany sprzęt został zakupiony ze środków za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych w ramach realizacji zadań z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2021 r. Łączny kosz zakupu to kwota ponad 4 tys. złotych.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy