Reklama

Policja zatrzymała Gruzina na ekspresówce. Jechał rowerem...

Opublikowano:
Autor:

Policja zatrzymała Gruzina na ekspresówce. Jechał rowerem... - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Rawicz. Droga ekspresowa S5. Prawo swoje, życie swoje. Wczoraj rawiccy policjanci zatrzymali rowerzystę na S5 Okazało się, że to obywatel Gruzji, który na dwóch kółkach jechał - jak tłumaczył funkcjonariuszom - do Austrii.

 

 Wczoraj wieczorem dyżurny dostał telefoniczną informację o rowerzyście na drodze ekspresowej S5. Mężczyzna miał się poruszać od strony węzła Bojanowo (powiat rawicki) w kierunku południowym - podaje portal rawicz24.pl.

Patrol drogówki zatrzymał się na węźle Rawicz przy zjeździe na DK 36. Po pewnym czasie od zgłoszenia, dotarł tam cyklista. Dalsza podróż została mu uniemożliwiona. Mężczyzna został zatrzymany.

 


Obywatel Gruzji jechał do Austrii - przekazuje asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu. Dopowiada, że funkcjonariusze poinformowali mężczyznę o obowiązujących przepisach poruszania się rowerem w Polsce. Po zakończeniu czynności przez policję, cyklista ruszył w dalszą drogę. Zjechał na DK 36 i kierował się w stronę Ronda Załęcze.


Na drodze ekspresowej kierowcy nie powinni spotkać m.in. ciągników, motorowerów czy pojazdów wolnobieżnych. Według taryfikatora, za jazdę rowerem po drodze szybkiego ruchu grozi do 250 zł mandatu. Jak się dowiedzieliśmy, mężczyzna został pouczony. Więcej na portalu rawicz24.pl

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE