Reklama

Podszywają się za funkcjonariuszki policji i okradają mieszkańców

Opublikowano: wt, 30 sty 2018 09:33
Autor:

Podszywają się za funkcjonariuszki policji i okradają mieszkańców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Ostrów Wielkopolski. Dwie oszustki okradły mieszkankę Ostrowa Wielkopolskiego. Fałszywe policjantki oszukują mieszkańców 

 

 

W ostatnich dniach stycznia, dwa zgłoszenia dotyczące oszustw otrzymali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Według funkcjonariuszy wynika, że do mieszkanki Ostrowa Wielkopolskiego przyszły dwie kobiety, które podawały się za policjantki.

Pod pretekstem afery związanej z handlem biżuterią, w która miała być rzekomo zamieszana właścicielka, zaczęły przeszukiwanie mieszkania. Oszustki zabrały w ten sposób 7 tysięcy złotych.

 

 

Drugie zgłoszenie dotyczyło podobnego zdarzenia, za którym najprawdopodobniej również stały te same oszustki. Kobiety ponownie podały się za funkcjonariuszki policji i przekonały pokrzywdzoną, że na pobliskim bankomacie jest założona nakładka do skanowania danych.

Oszustki tłumaczyły, że w celu zablokowania karty potrzebują numer PIN i kartę bankomatową. Jedna z kobiet poszła "zablokować kartę", ale po całym zdarzeniu okazało się, że z konta pokrzywdzonej wypłacono 500 złotych.

 

Można podejrzewać, że oszustki działają na terenie całego naszego regionu. Póki co nie udało się zatrzymać podejrzanych.

 

 

UWAGA!!! - Uważajmy na to kogo wpuszczamy do mieszkania! Rozsądek i rozwaga mogą uchronić nas przed staniem się ofiarą naciągaczy. Zanim wpuścimy do domu osoby podające się za policjantów, żądajmy okazania legitymacji służbowej, zadzwońmy na Policję i zapytajmy czy w Komendzie pracuje policjant o takim nazwisku i ma do wykonania czynności z naszym udziałem. Przypominamy, że nieumundurowani policjanci powinni okazać legitymację służbową bez wezwania. Umundurowany funkcjonariusz, jeżeli go o to poprosimy, na pewno nie będzie się również wzbraniał przed okazaniem nam swojej legitymacji - przestrzegają policjanci na stronie Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE