Reklama

Podpalał lasy. Został zatrzymany. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Opublikowano:
Autor:

Podpalał lasy. Został zatrzymany. Grozi mu do 5 lat więzienia. - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości


Wielkopolska. Podpalał lasy. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 51-latek z gminy Brzeziny został zatrzymany w związku z podejrzeniem dziesięciu podpaleń lasów, dzięki wspólnej akcji Komendy Powiatowej Policji w Opatówku i Służby Leśnej. Nadleśnictwo oszacowało straty na 50 tysięcy złotych.

 

 - Do pierwszego z podpaleń doszło 20 czerwca 2018 roku na terenie gminy Godziesze Wielkie. Wówczas nieznany sprawca dokonał podpalenia, w wyniku którego uległo spaleniu poszycie leśne w 94-letnim lesie sosnowym. Na miejscu zdarzenia kaliscy policjanci przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli ślady. Od tamtego czasu trwały czynności zmierzające do ustalenia sprawcy tego przestępstwa - informuje Anna Jaworska-Wojnicz z opatowskiej policji.

 

 Kolejne dziewięć podpaleń miało miejsce w gminie Brzeziny.

 

 - Funkcjonariusze, zajmujący się wyjaśnianiem spraw nie tylko szczegółowo analizowali zebrany materiał dowodowy i przesłuchiwali świadków, ale równolegle prowadzili również czynności operacyjne, współpracując w tym zakresie z funkcjonariuszami Służby Leśnej - podaje dalej rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Opatówku.

 Policjanci zatrzymali 51-latka z gminy Brzeziny. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Usłyszał łącznie 10 zarzutów i w związku z każdym stanie przed sądem. Oskarżonemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE