Reklama

Pobili 65-latka i ukradli mu auto

Opublikowano:
Autor:

Pobili 65-latka i ukradli mu auto  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Dwaj rawiczanie podejrzani o popełnienie przestępstwa. Za usiłowanie dokonania rozboju 19-latkowi grozi do 12 lat więzienia, a 25-latkowi - działającemu w warunkach recydywy - do 18 lat więzienia.

 

 

 

 

 

- 19-latek wiedział, kim jest pokrzywdzony. Miał z nim konflikt i chciał wyrównać rachunki. Namówił swojego starszego kolegę, aby pomógł mu się zemścić. Sprawcy podstępnie zwabili 65-latka na spotkanie. Gdy przyjechał volkswagenem passatem w umówione miejsce, podbiegli do niego i zaczęli bić pięściami po całym ciele - opisuje asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Rawiczu. 

 

Mężczyźni - jak wynika z ustaleń śledczych - wyrzucili 65-latka z auta. Jeden z napastników wsiadł za kierownicę, drugi - jako pasażer i odjechali. - Przejechali jednak niewiele, bo samochód sam stanął. Automatyczny system zabezpieczający przed kradzieżą odciął dopływ paliwa. Gdy samochód się zatrzymał, sprawcy uciekli - dopowiada asp. sztab. Beata Jarczewska. 

Do Sierakowa zostali wezwani policjanci, którzy rozpoczęli poszukiwania agresorów. W międzyczasie, 65-latek został przebadany przez załogę karetki. Mężczyzna doznał powierzchownych obrażeń ciała. 

 


Poszukiwania nie trwały długo. Jeszcze 11 lipca policjanci zatrzymali jednego mężczyznę, drugiego - dzień później. 

Obaj rawiczanie znajdowali się już w policyjnych kartotekach. Starszy odbywał karę pozbawienia wolności za rozbój. Z więzienia wyszedł w sierpniu ubiegłego roku. Młodszy także w przeszłości popadł w konflikt z prawem. 

- Podejrzani o usiłowanie dokonania rozboju poprzez stosowanie przemocy (uderzanie pięściami po głowie i innych częściach ciała) i próbę zaboru samochodu - zostali na wniosek prokuratora tymczasowo aresztowani - z uwagi na obawę matactwa procesowego - informuje prokurator Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. 

 

Mężczyźni nie przyznali się do stawianych zarzutów.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE