Reklama

Pisze do ciebie znajomy i prosi o kod BLIK? Upewnij się, z kim masz do czynienia

Opublikowano:
Autor:

Pisze do ciebie znajomy i prosi o kod BLIK? Upewnij się, z kim masz do czynienia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Masz konto na portalu społecznościowym? Zawsze upewnij się, z kim piszesz. Gdy znajomy poprosi o natychmiastową pożyczkę, zadzwoń do niego. To powinno uchronić przed utratą pieniędzy.

 

 

"BLIK" jest obecnie jedną z najpopularniejszych metod płatności. Niestety, oszuści znów działają i próbują wyłudzić nasze prywatne kody. Jak działają? 

Oszuści podszywają się pod znajomą lub znajomego na portalu społecznościowym. Wysyłają krótką wiadomość - informuje portal rawicz24.pl.  

 

Pilnie potrzebują środków na opłacenie transakcji, zgubili portfel, skradziono im torebkę lub zabrakło pieniędzy na powrót do domu. Jeżeli ufasz bezgranicznie takiej osobie, możesz wpaść w pułapkę. "Znajomy" oczywiście obiecuje, że odda pieniądze jeszcze tego samego dnia albo następnego. 

 

 

Dalsze kroki zajmują już jedynie parę minut. Musisz się zalogować do swojego banku, w aplikacji wygenerować kod do płatności telefonem, a następnie przesłać go „znajomemu”. Jeśli w porę nie zapali ci się w głowie lampka ostrzegawcza, to utrata pieniędzy jest nieunikniona. Kilkucyfrowy kod wystarczy, żeby oszust wypłacił pieniądze z bankomatu.

To nie jedyna, popularna w ostatnich dniach metoda. Oszuści podszywają się również pod policjantów. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

 


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE