Reklama

Pijany kierowca podczas zatrzymywania zamienił się miejscami z pasażerem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Wielkopolska policja

Pijany kierowca podczas zatrzymywania zamienił się miejscami z pasażerem - Zdjęcie główne

Pijany kierowca busa poruszał się z prędkością 157 km/h | foto Wielkopolska policja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 45-letni kierowca miał promil alkoholu w organizmie. S5 jechał z prędkością 157 km/h. W czasie zatrzymywania zamienił się miejscami z pasażerem.

Picie alkoholu przez kierowcę stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu. Ciągle nie brakuje kierowców, którzy po alkoholu siadają za kierownicę. Wielkopolska policja poinformowała o kolejnym nietrzeźwym uczestniku ruchu drogowego.

Pijany kierowca podczas zatrzymywania zamienił się miejscami z pasażerem

45-letni obywatela Ukrainy jechał busem z prędkością 157 km/h drogą S5 w kierunku Bydgoszczy. - Kierowca już po poleceniu zatrzymania auta do kontroli przez policjantów z gnieźnieńskiej grupy SPEED bojąc się, że straci prawo jazdy, w błyskawicznym tempie przesiadł się z pasażerem, który jeszcze kilkaset metrów kontynuował jazdę. Jednak nie umknęło to uwadze funkcjonariuszy - informuje wielkopolska policja.


 
Przeprowadzone badanie wykazało prawie promil alkoholu w organizmie 45-latka. Zarówno kierujący jak i 55-letni pasażer (również obywatel Ukrainy) zostali zatrzymani do sprawy. Auto zabezpieczono na parkingu.Finał sprawy to zarzut dla 45-latka kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i zatrzymanie ukraińskiego prawo jazdy. Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na terytorium Polski oraz minimalnie 5.000 złotych grzywny.

Pijany kierowca podczas zatrzymywania zamienił się miejscami z pasażerem


Natomiast 55-letniemu pasażerowi funkcjonariusze przedstawili zarzut kierowania w stanie po użyciu alkoholu (wykazało to przeprowadzone przez policjantów badanie), ponieważ przesiadł się z kierującym.

Następnie mężczyzna został doprowadzony w trybie przyspieszonym do sądu, który wymierzył mu karę aresztu 7 dni oraz jeden rok sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy