Reklama

Patostreamer aresztowany wcześniej za organizację antysemickiego wiecu w Kaliszu, ponownie zatrzymany

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Patostreamer aresztowany wcześniej za organizację antysemickiego wiecu w Kaliszu, ponownie zatrzymany - Zdjęcie główne

foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Patostreamer Wojciech O., który wcześniej został zatrzymany za zorganizowanie antysemickiego wiecu w Kaliszu, ponownie został aresztowany. Tym razem groził, że zabije posłów głosujących za tzw. ustawą covidową.

Patostreamer Wojciech O. już wcześniej został aresztowany przez policję za zorganizowanie antysemickiego wiecu w Kaliszu. Tym razem w sobotę, 29 stycznia, podczas manifestacji atyszczepionkowców w Bydgoszczy na Starym Rynku wołał, że jest gotów zabić posłów gtłosujących za tak zwaną ustawą covidową.

"Kryminalni z KWP i KMP w Bydgoszczy zatrzymali dziś wieczorem Wojciecha O. Mężczyzna został zatrzymany w związku z sobotnim zgromadzeniem i publicznym nawoływaniem do popełnienia przestępstwa. Jutro usłyszy zarzuty" - przekazała policja z Bydgoszczy na Twitterze.

Patostreamer w sobotę krzyczał m.in.: "To jest kij na poselski ryj. Jeśli oni 1 lutego zagłosują, jak chcą, i ustalą tę ustawę, jeśli oni to zrobią, to skazują się na śmierć i my te listy śmierci tworzymy. My ich ostrzegamy. Jeśli oni zagłosują na tak, to ja, znany w internecie jako Aleksander Jabłonowski, chcę ich zabić! A dlaczego nie? Jestem przepełniony radosną nienawiścią i chcę ich śmierci! Śmierć wrogom ojczyzny". Zebrany tłum odpowiedział: "śmierć, śmierć, śmierć!".

 

Antysemicki wiec w Kaliszu

W internecie jest znany jako Aleksander Jabłonowski. W ostatnim czasie zaczął zyskiwać na rozpoznawalności jako antysemita, prorosyjski panslawista, fan Putina i Łukaszenki oraz antyszczepionkowiec. Wielokrotnie w trakcie swoich wystąpień na platformie YouTube groził różnym osobom śmiercią.

Za organizację antysemickiego marszu w Kaliszu Wojciech O. trafił do aresztu wraz ze swoim współpracownikiem Marcinem Osadowskim. Obaj mężczyźni wraz z innymi uczestnikami marszu wznosili antysemickie hasła i spalili tekst Statutu Kaliskiego - przywileju tolerancyjnego dla Żydów wydanego przez księcia kaliskiego Bolesława Pobożnego w 1264 r. Incydent potępiło wielu polityków, w tym prezydent Andrzej Duda.

Sąd w Kaliszu po trzech tygodniach zmienił jednak środek zapobiegawczy z zarządzonego początkowo trzymiesięcznego aresztu na poręczenie majątkowe. Patostreamer wpłacił wtedy 20 tys. zł kaucji i wyszedł na wolność.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy