Reklama

Pamiętacie kierowcę, który wjechał audi w dom? Policja podała wyniki badań. Szokujące

Opublikowano: pon, 21 lut 2022 15:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na początku miesiąca na ul. Piaski w Pleszewie samochód osobowy przebił się przez ogrodzenie i wjechał w dom, wyrządzając duże szkody. Kierowca odmówił wtedy badania alkomatem, więc pobrano mu krew do badań. Znane są wyniki.

Pleszew. Samochód uderzył w dom

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło 2 lutego na ul. Piaski w Pleszewie. Samochód osobowy przebił się przez ogrodzenie i wjechał w dom.

O sprawie poinformowali wówczas portal zpleszewa.pl. Do zdarzenia doszło 2 lutego ok. godz. 16.00 - w okolicy skrzyżowania ulicy Piaski z ul. Niepodległości.

- Do zdarzenia doszło ok. godz. 15.55. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 46-letni mieszkaniec Pleszewa nie dostosował prędkości do panujących warunków, w wyniku czego wjechał w dom - kierując pojazdem marki audi. Uszkodzeniu uległ budynek mieszkalny oraz pojazd - mówiła wówczas "Życiu Pleszewa" Monika Lis-Rybarczyk z pleszewskiej policji.

Pleszew. Samochód wjechał w dom. Kierowca odmówił badania alkomatem

Nikomu nic się nie stało. Jak się jednak dowiedzieliśmy, mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań - odmówił bowiem badania na miejscu na urządzeniu pomiarowym.

- Odmówił poddania badaniu na urządzeniu pomiarowym, w związku z czym pobrano krew do badań. W tej sprawie będą prowadzone dalsze czynności wyjaśniające - mówiła nam po całej sytuacji Monika Kołaska z pleszewskiej policji.

Pleszew. Policja: kierowca rok temu był sprawcą kolizji na placu zabaw

Jak opowiadali już wówczas mieszkańcy wspomniany kierowca miał być tym samym, który w ubiegłym roku - również w lutym - staranował ogrodzenie placu zabaw na ulicy Szenica.

Poprosiliśmy wtedy o komentarz pleszewską policję, która przyznała nam oficjalnie, że to ta sama osoba.

- Zdarzenie zostało zakwalifikowane wówczas jako kolizja, kierowca został ukarany mandatem karnym - mówi "Życiu Pleszewa" Monika Kołaska, rzecznik prasowy pleszewskiej policji.

Pleszew. Samochód wjechał w dom. W jakim stanie jest budynek?

Przypomnijmy: po uderzeniu w dom przy ul. Piaski o sprawie został poinformowany również Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowalnego. Jak się okazało, zdarzenie miało "znamiona katastrofy budowlanej"

- Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Pleszewie, po zawiadomieniu przez KP PSP o zdarzeniu z dnia 02 lutego br. podjął postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Po przeprowadzeniu kontroli i oględzinach obiektu uznano, że uszkodzenie budynku mieszkalnego w wyniku uderzenia przez samochód, ma w tym przypadku znamiona katastrofy budowlanej. Uszkodzona została bowiem część elementów konstrukcyjnych obiektu (murowana konstrukcja ganku przy elewacji frontowej budynku). Z tego względu tut. organ podjął postępowanie administracyjne w sprawie tej katastrofy budowlanej, w trybie przepisów ustawy Prawo budowlane, o czym został już powiadomiony Główny Inspektorat Nadzoru Budowlanego - odpisał "Życiu Pleszewa" w piśmie Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Pleszewie.

Pleszew. Czy są już wyniki badań kierowcy, który uderzył w dom przy ul. Piaski?

Mieszkańcy Pleszewa dopytują cały czas, czy są już oficjalne wyniki badań kierowcy. Sprawdziliśmy. Co mówią nam policjanci?

Jak się okazało - znane są już wyniki badań kierowcy. Okazało się, że mężczyzna w momencie zdarzenia miał być pod wpływem alkoholu.

- Wyniki badania wskazały na 2,5 promila alkoholu - informuje rzecznik prasowy pleszewskiej policji.

Jakie konsekwencje może to oznaczać dla wspomnianego kierowcy?

- Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 - informuje policja.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy