Reklama

Otwierają galerie handlowe, hotele i przedszkola. Trwa konferencja [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Otwierają galerie handlowe, hotele i przedszkola. Trwa konferencja  [AKTUALIZACJA]  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Koronawirus. Konferencja prasowa z udziałem premiera, Mateusza Morawieckiego. Kolejne łagodzenie obostrzeń w czasie panującej pandemii koronawirusa.

 

 

 

Dzisiaj (29 kwietnia) od godziny 10.00 trwa konferencja prasowa z udziałem premiera, Mateusza Morawieckiego.

W drugiej fazie odmrażania gospodarki, rząd postanowił od 6 maja otworzyć żłobki oraz przedszkola.Osoby, które nie będą mogły odprowadzić swoich dzieci do tych placówek, będą mogły liczyć na pomoc.

 

- W drugiej fazie od 6 maja chcemy dopuścić możliwość otwarcia żłobków i przedszkoli. Każde decyzje będą podejmowane przez każde to miejsce. Dla osób, które nie będą mogły odprowadzić swojego dziecka do przedszkola czy żłobka, wciąż będziemy mieć zasiłek opiekuńczy. W tych miejscach też zapewnimy środki dezynfekcyjne - przekazał na konferencji Mateusz Morawiecki. 

 

Po weekendzie majowym, 4 maja otwarte zostaną również hotele i miejsca noclegowe. Tego samego dnia mają zostać otwarte galerie handlowe. - Na 15 metrów kwadratowych w jednym sklepie może przebywać jeden klient - wyjaśnił premier. 

 

 

Mateusz Morawiecki wyjaśnił, że miejsca noclegowe zostaną otwarte dopiero po "majówce" z tego powodu, żebyśmy nie ruszyli na długi weekend w różne miejsca. - Zachowajmy perspektywę większego rygoru na przerwę majową - dodał. 

 

[AKTUALIZACJA] 

 

W poniedziałek (4 maja) otwarte zostaną również instytucje kultury i niektóre muzea. Wszystko to zostanie dokładnie określone w ustawie. 

 

- Podobnie przypominam o naszym drugim etapie dla sportu. Poszerzamy te możliwości - już wkrótce na obiektach otwartych - orlikach, boiskach szkolnych - będzie można uprawiać sport - mówił.

 

Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski zachęca do tego, aby w długi majowy weekend trzymać dystans. - Wiele zależy od tego, czy odpowiedzialnie będziemy unikać dużych zgromadzeń - tłumaczył. 

Poruszony został również temat tarczy finansowej. - Tarcza finansowa jest finansowana z budżetu państwa polskiego dla małych i średnich firm. Dotrzymaliśmy słowa i już dzisiaj przyjmujemy wnioski w tej sprawie i będą one realizowane. Ja jestem codziennie w kontakcie z przedsiębiorcami i chcę uratować maksymalnie wiele. Już dzisiaj obroniliśmy 2 mln miejsc pracy - powiedział na konferencji Mateusz Morawiecki. 

 

 

Premier poinforomwał, że kina zostają nadal zamknięte.

 

- Nie podajemy bardzo dokładnych dat, bo koronawirus może szybko zweryfikować nasze podejście i będziemy musieli zmieniać te daty - powiedział premier.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE