Reklama

Oszuści internetowi zatrzymani. Straty jakie wyrządzili szacuje się na ponad 300 tys. zł

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci zatrzymali grupę trzech mężczyzn odpowiedzialnych za dokonanie oszustw internetowych. Straty jakie mogli wyrządzić szacuje się na ponad 300 tys. złotych. Policjanci zabezpieczyli gotówkę, telefony komórkowe, komputer oraz narkotyki.

Miesiąc temu do Komendy Powiatowej Policji w Pile zgłosiła się kobieta, która padła ofiarą oszustwa. Pokrzywdzona chciała kupić przedmiot za pośrednictwem serwisu ogłoszeń OLX i skontaktowała się ze sprzedającym. Otrzymała w wiadomości zwrotnej zainfekowany link, który w konsekwencji przejął kontrolę nad telefonem i przekazał przestępcom dostęp do konta bankowego. Kilka chwil później kobieta otrzymała powiadomienie, że jej środki z jej konta zostały wypłacone w bankomacie we Wrocławiu.

 

Sprawcy zatrzymani

Policjanci szczegółowo przeanalizowali wszystkie informacje oraz wykonali szereg czynności, które pozwoliły ustalić sprawcę. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec Wrocławia, który został zatrzymany. Następnie wytypowano dwóch kolejnych mężczyzn, którzy mieli bezpośredni związek ze sprawą. Byli to również mieszkańcy Wrocławia w wieku 30 i 35 lat.

Podczas zatrzymania funkcjonariusze zabezpieczyli kilka telefonów komórkowych, komputer, pieniądze w kwocie ponad 12 tysięcy złotych oraz kilka porcji narkotyków w postaci marihuany.

Wzyscy trzej mężczyźni od dłuższego czasu zajmowali się oszustwami na szerszą skalę, a straty jakie mogli wyrządzić swoim działaniem szacowane są na ponad 300 tysięcy złotych. Funkcjonariusze podkreślają, że sprawa jest w dalszym ciągu rozwojowa i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Mężczyźni odpowiedzą przede wszystkim za dokonane oszustwa. Dodatkowo, dwójka z nich usłyszała zarzuty związane z posiadaniem narkotyków. Prokuratura Rejonowa w Pile wystąpiła z wnioskiem do Sądu Rejonowego w Pile, który zastosował wobec każdego z mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy