Reklama

Oszukała firmę cateringową i na obiadach na wynos zarobiła 264 tys. złotych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pexels

Oszukała firmę cateringową i na obiadach na wynos zarobiła 264 tys. złotych - Zdjęcie główne

foto pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podawała się za przedstawiciela handlowego, zamawiała z legalnie działającej firmy cateringowej posiłki, a potem sprzedawała je zwerbowanym na portalach społecznościowych klientom. Sprzedaży dokonywała po znacznie niższej, konkurencyjnej cenie. Gotowe dania z Jarocina pod Poznań trafiały za pośrednictwem kuriera.

Oszukała firmę cateringową z Jarocina

28-latka podawała się za przedstawiciela handlowego, zamawiała z legalnie działającej firmy cateringowej posiłki, a potem sprzedawała je zwerbowanym na portalach społecznościowych klientom. Sprzedaży dokonywała po znacznie niższej, konkurencyjnej cenie. Gotowe dania z Jarocina pod Poznań trafiały za pośrednictwem kuriera. Kobieta w zaledwie pół roku zarobiła 264 tys. złotych. Pieniądze ze sprzedaży trafiały na jej prywatne konto. Do firmy cateringowej, która produkowała te posiłki, kobieta za każdym razem wysyłała potwierdzenia dokonanych na ich konto przelewów. Potwierdzenia te jednak były fałszywe, bez pokrycia finansowego.
 

W więzieniu może spędzić 12 lat

Policjanci wytypowali jedną podejrzaną. Zebrany materiał dowodowy wskazywał, że oszustwa mogła dokonać mieszkanka powiatu poznańskiego, a potwierdziły to przeszukania dokonane przez śledczych w jej miejscu zamieszkania.
Sprawczynią okazała się 28-letnia kobieta, która na swoim koncie miała już udowodnione inne przestępstwa tego typu. 3 lutego kryminalni przedstawili jej zarzut popełnienia oszustwa na szkodę firmy z Jarocina. Przestępstwo popełniono w warunkach recydywy co oznacza, że może ona spędzić w więzieniu nawet 12 lat.
W toku prowadzonego śledztwa policjanci dokonali także zajęcia mienia o wartości blisko 50 tys. zł na poczet przyszłej kary.
 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy