W "Ostrowskiej Spiżarni" będzie można kupić to, co w każdym markecie. W ofercie będą przede wszystkim artykuły spożywcze - a więc pieczywo, nabiał, wędliny, słodycze oraz środki czystości, artykuły chigieniczne, a nawet odzież. Otwarcie sklepu zaplanowano we wtorek, 19 grudnia.
- Bardzo się cieszę, że taki sklep powstaje. Ceny będą w nim bardzo atrakcyjne, bo niższe od cen marketowych czy dyskontowych. To przede wszystkim oferta dla ludzi gorzej sytuowanych, którzy muszą liczyć każdy grosz. Zakupy w sklepie będą mogli zrobić także ostrowscy seniorzy - wyjaśnia Beata Klimek prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. - Poza tymi ważnymi społecznymi korzyściami, taki sklep to promowanie idei zero waste, czyli by nie marnować żywności, a wykorzystać ją do końca - podkreśla.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Szlachetna Paczka 2023. Weekend Cudów wystartował
Kto będzie mógł kupować w sklepie społecznym w Ostrowie Wlkp.?
Aby móc zrobić w sklepie społecznym zakupy, potrzebne będzie skierowanie z ostrowskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Podstawą jego wystawienia będzie kryterium dochodowe:
- 2.328 zł - w przypadku osoby samotnie mieszkającej,
- 1.800 zł - w przypadku rodziny - w przeliczeniu na każdą osobę w gospodarstwie
- Takie zaświadczenia mogą otrzymać osoby samotne lub rodziny, które na co dzień z pomocy MOPS-u nie korzystają, a są chwilowo w trudnej sytuacji życiowej i materialnej, bo na przykład straciły pracę albo dotknęła ich choroba - tłumaczy Sebastian Górski, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
Sklep społeczny w Ostrowie Wlkp. Idea przywieziona z Austrii
Sklep powstał we współpracy władz miasta, Fundacji Wolne Miejsce, Fundacji Ostrowska Spiżarnia oraz prywatnego przedsiębiorcy - Janusza Ulichnowskiego, który bezpłatnie użyczył pomieszczenie w budynku przy Placu 23 Stycznia 22.
- Nasza Fundacja takie sklepy prowadzi już od 3 lat w całej Polsce. Sami tę ideę przywieźliśmy z Austrii. Cieszymy się, że coraz więcej miast - w tym Ostrów Wielkopolski - dołącza do tego grona - podkreśla w komunikacie na stronie Ostrowa Wlkp. Mikołaj Rykowski, prezes Fundacji Wolne Miejsce. - Najważniejszą zasadą działania sklepu społecznego jest nie rozdawnictwo, a sprzedaż produktów, których ceny za ogólny koszyk zakupów nie przekraczają 50% wartości ceny rynkowej.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Który fragment Pisma Świętego czyta się podczas wigilii? Jesteś pewien, że czytasz ten właściwy?
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.