Reklama

Organizatorom protestów kobiet grozi 8 lat więzienia

Opublikowano:
Autor:

Organizatorom protestów kobiet grozi 8 lat więzienia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Kobiety w powiecie krotoszyńskim protestują przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że aborcja w przypadku ciężkich uszkodzeń płodów jest niezgodna z konstytucją. Tym czasem prokurator zapowiada, że organizatorzy protestów kobiet będą ścigani i grozi im do 8 lat więzienia.

 

 

 

8 lat więzenia dla organizatorów protestów kobiet

 

Prokurator krajowy Bogdan Święczkowski wysłał do wszystkich szefów prokuratur regionalnych w kraju pismo, w którym poleca ściganie organizatorów protestów przeciwko zaostrzeniu przepisów aborcyjnych.

Zdaniem prokuratora krajowego organizatorzy powinni odpowiadać karnie z artykułu 165 Kodeksu Karnego, czyli za przestępstwo sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia osób poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego.

Grozi za to od 6 miesięcy do nawet 8 lat więzienia.

 

Wszyscy prokuratorzy w Polsce mają traktować organizatorów nielegalnych zgromadzeń jak przestępców. Będą stawiane zarzuty. Będzie grozić im nawet do 8 lat więzienia w związku z narażeniem na utratę życia lub zdrowia, bo sytuacja z epidemią jest poważna – zapowiedział na antenie Radia Maryja Michał Woś, wiceminister sprawiedliwości.

 

 

ZARZUTY DLA ORGANIZATORÓW PROTESTÓW KOBIET I OSÓB IM POMAGAJĄCYCH

W piśmie wysłanym do szefów regionalnych prokurator Bogdan Święczkowski wskazuje także, że zarzuty powinny być postawione nie tylko organizatorom protestów, ale także osobom, które namawiają do udziału w demonstracjach lub pomagają w ich organizacji.

Całe wysiłki państwa są skierowane na to, żeby zachować wydolność służby zdrowia, aby każdy, kto tego potrzebuje, nie został pozostawiony samemu sobie. (…) Nie może być jakiejkolwiek tolerancji dla bezprawia. Podobne wytyczne zostały wydane przez ministra spraw wewnętrznych i administracji w stosunku do policji – dodał na antenie Radia Maryja zastępca Zbigniewa Ziobry, Michał Woś.

 

PROTESTY KOBIET W POWIECIE KROTOSZYŃSKIM

Jak wygląda sytuacja w powiecie krotoszyńskim? Czy organizatorzy protestów kobiet w Krotoszynie czy Koźminie Wlkp. usłyszą prokuratorskie zarzuty?

 

Nie mam wiedzy, by jakiekolwiek postępowanie w tym zakresie się toczyło – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy prokuratury okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE