Reklama

Ordynator winna. Pielęgniarki płakały po ogłoszeniu wyroku. "Ze szczęścia"

Opublikowano:
Autor:

Ordynator winna. Pielęgniarki płakały po ogłoszeniu wyroku. "Ze szczęścia" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Wyrok w głośnej sprawie Iwony P., której prokuratura zarzuciła znęcanie się nad podwładnymi. Kobieta została uznana za winną.

 

Była ordynator oddziału rehabilitacji w Koźminie Wlkp. Iwona P. została uznana przez sąd za winną znęcania się nad podwładnymi. Została skazana na trzy miesiące więzienia - w zawieszeniu na rok. Wyrok nie jest prawomocny. 

 

Iwony P. ani jej obrońców nie było na sali rozpraw – kiedy ogłaszano wyrok. Były na niej natomiast pielęgniarki, które trzy lata temu powiedziały „basta!”. I złożyły zawiadomienie na swoją szefową, zarzucając jej mobbing. Proces trwał ponad półtora roku, odbyło się 14 rozpraw - informuje portal krotoszynska.pl [TUTAJ]

 

Sąd zgromadził potężny materiał dowodowy w tej sprawie. Przesłuchiwani byli w tym czasie między innymi starosta Stanisław Szczotka i były starosta - Leszek Kulka, a także były dyrektor krotoszyńskiego szpitala, pacjenci a także personel koźmińskiego oddziału rehabilitacji.

 

 

 

- Poniżała je, określała je jako głupie w obecności pacjentów, podważała ich kompetencje zawodowe, co doprowadziło do dezorganizacji kierowanego przez nią oddziału. Krytykowała, ośmieszała i swoim zachowaniem wpływała negatywnie na stan psychiczny pokrzywdzonych – powiedziała sędzia, Dorota Wojtkowiak-Mielicka ogłaszając wyrok.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE