Reklama

Oficjalnie był na urlopie, ale postanowił pracować. Wyjazd na drogę, był błędem

Opublikowano:
Autor:

Oficjalnie był na urlopie, ale postanowił pracować. Wyjazd na drogę, był błędem  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego. Kontrole. Kierowcy.

Ten kierowca z pewnością mocno żałuje, że postanowił spędzać urlop pracując. Gdyby tylko dopełnił formalności…

 

 

„Bywa i tak, że jak będziesz jechał bez karty kierowcy i w dodatku podczas urlopu, skontrolują Cię „krokodyle”. Nie warto. Jak masz urlop kierowco, to korzystaj i nabieraj sił, a nie trać na mandaty” – przypomina Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu

Zaczęło jak zwykle od rutynowej kontroli kaliskiego patrolu WITD. Inspektorzy zauważyli w Bożacinie (powiat krotoszyński) czteroosiową wywrotkę z ziemią. Uwagę mundurowych przykuł transport ziemi, która nie była przykryta plandeką.

 

- Inspektorzy postanowili zatrzymać pojazd i przekonać kierowcę o konieczności zabezpieczenia ładunku sypkiego. W trakcie sprawdzania dokumentów okazało się, że kierowca jechał bez karty w tachografie - informuje WITD. - Z protokołu przesłuchania świadka wyszło na jaw, że w dniu kontroli i w poprzednich trzech dniach kierowca przebywał na zaległym urlopie wypoczynkowym i dodatkowo wykonywał jeszcze pracę w przedsiębiorstwie.

 

Urlopującego w pracy kierowcę na miejscu ukarano mandatem w wysokości ponad 2.150 zł. To nie koniec problemów, bo wobec przewoźnika zostało również wszczęte postepowanie administracyjne, które jak wylicza WITD, jest zagrożone karą grzywny sięgającą nawet 6 tys. zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE