Reklama

Od soboty spacer z psem bez smyczy może kosztować 500 zł

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: adobe stock

Od soboty spacer z psem bez smyczy może kosztować 500 zł - Zdjęcie główne

Spacer z psem | foto adobe stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Grzywną nawet 500 zł może być ukarany opiekun psa, który nie dopilnuje swojego pupila. Tak przewiduje nowelizacja rządowego rozporządzenia z 26 marca 2021r w sprawie "grzywien za niektóre wykroczenia".

W sobotę, 10 kwietni, wchodzą nowe przepisy dotyczące wyoskości niektórych grzywien. Podwyższono między innymi stawki za niedostateczną opiekę nad zwierzętami. I tak - "niezachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia" grozi grzywną od 50 do 250 zł. Z kolei "niezachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka" grozi grzywną w wysokości 500 zł.

W wielu przypadkach przepisy miejscowe nakazują założenie psu kagańca oraz trzymanie go na smyczy. Na przykład, regulamin plant w Rawiczu zabrania "prowadzenia psów bez smyczy, a psów ras uznanych za agresywne nadto bez kagańca". Grzywna od 50 do 250 zł może też spotkać właściciela psa, który uciekł z posesji i biega w miejscu publicznym. 

Gdy zwierzę jest szczególnie niebezpieczne, za brak smyczy lub kagańca możemy dostać grzywnę 500 zł. To samo dotyczy luźno wałęsających się psów, które mogą stważać niebezpieczeństwo. Oczywiście, jeśli takie zwierzę wyrządzi jakąś szkodę, należy się liczyć z dodatkowymi, o wiele wiekszymi sankcjami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy