Reklama

Od poniedziałku będzie można jeździć bez dowodu i OC

Opublikowano: ndz, 30 wrz 2018 19:56
Autor:

Od poniedziałku będzie można jeździć bez dowodu i OC - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Ministerstwo Cyfryzacji. Od 1 października nie będziesz musiał wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego oraz polisy OC.

 

 

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że wraz z pierwszym dniem października, kierowcy będą mogli zostawić w domu dowód rejestracyjny oraz polisę OC. W razie kontroli nie otrzyma się mandatu za ich brak.

 

- To zmiany, na które czeka wielu kierowców. Mam nadzieję, że dzięki nim nieco ułatwiamy im życie – mówi minister Marek Zagórski. – Właśnie o tym myśleliśmy przygotowując nowe przepisy – dodaje szef MC.

 

 

Warto jednak pamiętać, że brak obowiązku posiadania przy sobie tych dokumentów nie oznacza, że nie będziemy kontrolowani. Wszystkie dane są gromadzone w CEPIK-u (Centralna Ewidencja Pojazdów Kierowców).

 

Nie oznacza to również, że nie musimy w ogóle posiadać dowodu rejestracyjnego oraz polisy OC. Nadal są to niezbędne dokumenty przy załatwianiu różnego rodzaju formalności.

 

Kierowca nadal musi mieć przy sobie prawo jazdy oraz dowód osobisty.

 

Dowód rejestracyjny i odpowiednie ubezpieczenie będzie również potrzebne, jeśli będziesz prowadzić samochód zarejestrowany poza Polską.

 

Będą również zmiany w zatrzymywaniu i zwrotu tego dokumenty. Do tej pory dowód rejestracyjny był zatrzymywany fizycznie. Od teraz wszystko będzie odbywało się w systemie informatycznym, a informacja o zatrzymaniu zostanie przekazana do CEPIK-u.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE