Reklama

Od dziś można składać wnioski o przyjęcie do domów studenckich na UAM na rok akademicki 2021/2022

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Od dziś można składać wnioski o przyjęcie do domów studenckich na UAM na rok akademicki 2021/2022 - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Poznań. Uniwersytet Adama Mickiewicza rozpoczyna proces rekrutacji do domów studenckich na rok szkolny 2021/2022.

Jak co roku na Uniwersytecie Adama Mickiewicza od października tysiące studentów podejmie naukę na wielu kierunkach. Część z nich wynajmuje bądź kupuje mieszkania, jednak nie wszystkich stać na taką opcję, wobec czego wynajmują oni pokoje w domach studenckich potocznie zwanych akademikami.

UAM rozpoczyna rekrutacja do domów studenckich. Jak wygląda harmonogram?

Rekrutacja do akademików rozpoczęła się dziś o północy. Wszyscy chętni będą mogli składać podania o przyjęcie do domu studenckiego do wtorku 7 września do godziny 23:59. Podanie należy złożyć w systemie USOS-web. Jeśli studenci popełnią jakiś błąd we wniosku rekrutacyjnym lub oświadczeniu o dochodach, to mają czas na jego poprawę do 10 września. Dzień później zostanie uruchomiony systemowy algorytm do rozpatrywania wniosków, który swoją pracę zakończy 13 września. Od 14 do 27 września studenci będą mogli potwierdzić chęć zamieszkania w danym domu studenckim. W razie, gdyby jednak się rozmyślili, to mają czas na zgłoszenie tego do 15 października.

UAM rozpoczyna rekrutację do domów studenckich. Co będzie uwzględniane w procesie rekrutacji?

Kompletny podanie powinno składać się z wniosku o przyznanie miejsca w domu studenckim oraz oświadczenie o dochodach uzyskanych przez członków rodziny w 2019 roku. Z kolei przy rozpatrywaniu wniosku uwzględniane będą sytuacja materialna i zdrowotna oraz odległość Uczelni od stałego miejsca zamieszkania studenta. Oznacza to, że największe szanse będą mieli ci studenci, którzy nie mieszkają blisko Poznania, choć i oni będą mieli możliwość zakwaterowania się w akademiku.

 

Więcej informacji o rekrutacji do domów studenckich można znaleźć [TUTAJ]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy