Reklama

Oblał ofiarę kwasem i uciekł. Szuka go policja

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 18 stycznia na ul. Chopina w Kaliszu 49-latek, gdy wychodził z pracy, został oblany żrącą substancją przez obcego mężczyznę. Następnie napastnik kwas wylał na samochód ofiary i uciekł. Mężczyznę szuka policja.

Policja w Kaliszu opublikowałą zdjęcia i wideo, na którym wida sprawcę. Zaatakował on 49-latka, gdy ten wychodził z pracy i oblał jego twarz, a potem samochód żrącą substancją. Ofiara trafiła do szpitala z ciężkimi poparzeniami.

Na nagraniu poniżej widać jak napastnik siada najpierw na barierce i czeka na ofiarę, a później biegnie za nią na drugą stronę ulicy. Popażony 49-latek z ciężkimi oparzeniami trafił do szpitala w Kaliszu, gdzie stwierdzono, że doznał chemicznego poparzenia twarzy II stopnia - dzień później został zabrany do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Jak informuje PAP, oblany kwasem mężczyzna przebywa tam do dziś, gdzie przeszedł już jedną operację, ale czekają go kolejne. Do tej pory nie odzyskał wzroku w jednym oku, a na drugie widzi tylko częściowo, w niewielkim zakresie. 

 

Wiemy jak wyglądał sprawca

Policji w Kaliszu udało się zabezpieczy nagrania z monitoringu, na których widać twarz sprawcy. Fukcjonariusze liczą, że pomoże to w znalezieniu mężczyzny.

Oblany kwasem 49-latek twierdzi, że został zaatakowany na polecenie na swojego szwagra, która ma obwiniać go o rozpad małżeństwa z siostrą poszkodowanego. Mąż kobiety usłyszał już zarzut kierowania gróźb karalnych pod adresem mężczyzny, do czego miało dojść w dniu urodzin jego synka - grozi mu za to do 2 lat więzienia.

 

 

Wszystkie osoby, które rozpoznają tego mężczyznę lub posiadają informacje, mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości proszone są o kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie podkom. Łukaszem Kłosem - nr tel. 47 77 51 307 lub 47 77 51 360 (sekretariat Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego). Istotne dla sprawy informacje można również przekazywać pod numer telefonu 47 77 51 900 – czynny całą dobę.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy