Reklama

Nurek głębinowy zginął podczas eksploracji we Francji

Opublikowano:
Autor:

Nurek głębinowy zginął podczas eksploracji we Francji  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Do śmiertelnego wypadku doszło w trakcie nurkowania jaskiniowego w Bestouan (Francja). Niestety potwierdziły się informacje, że zginął mieszkaniec Jarocina (powiat jarociński). Dariusz Ostojski.

 

 

 

 

Bestouan to jaskinia nadmorska, wejście znajduje się w dnie morskim, a nurkowanie rozpoczyna się z plaży miejskiej w Casiss. 

 

Do tragedii doszło wczoraj w godzinach popołudniowych. Jarociniak nurkował we Francji razem z grupą innych pasjonatów tego sportu. Jak informuje serwis http://jollydiver.com/ 41-letni mężczyzna pozostał w jaskini. Około godziny 17 zostały powiadomione służby. Na miejsce przybyło około 30 strażaków oraz wsparcie z francuskiej grupy ratownictwa jaskiniowego.

 

Doświadczony nurek, jakim był mieszkaniec Jarocina, dzień wcześniej (5 stycznia) wykonał zejście na 118 m we francuskiej jaskini Goul du Pont.  Informacja o tym osiągnięciu jest ostatnią na jego profilu społecznościowym.

 

Ciało zostało odnalezione dzisiaj ok. 1 w nocy po sześciu godzinach poszukiwań około 300-400m od wejścia do jaskini. Zwłoki zostały wydobyte. Okoliczności śmierci nurka jaskiniowego nie są znane.  Być może pomoże je wyjaśnić sekcja zwłok, którą przeprowadzono dzisiaj w Marsylii.

 

O Dariuszu Ostojskim, jego pasji i planach pisała lokalna "Gazeta Jarocińska" kilka miesięcy temu. 

 

źródło: nicematin.com, laprovence.com, leparisien.fr; france3-regions.francetvinfo.frfrancji/

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE