Reklama

Noworodek w ostrowskim Oknie Życia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie poglądowe

Noworodek w ostrowskim Oknie Życia - Zdjęcie główne

foto zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielę w ostrowskim Oknie Życia Elżbietanki znalazły noworodka.

W Ostrowie Wielkopolskim Okno Życia znajdziemy przy ul. Gimnazjalnej w budynku należącym do zgromadzenia sióstr Elżbietanek. Gdy ktoś otworzy okno, siostry słyszą alarm. Siostry odbierają dziecko, które następnie przekazywane jest pod lekarską opiekę, gdzie wykonywana jest dokładna diagnostyka.

Nie jest to pierwszy raz, gdy ostrowskie Elżbietanki znalazły dziecko w Oknie Życia. W kwietniu tego roku miała miejsce podobna sytuacja. Wtedy była to kilkudniowa dziewczynka.

Co się dzieje z dziećmi z Okna Życia?

Jak czytamy na portalu rmf24.pl, Elżbietanki o pozostawionych dzieciach informują policję oraz ośrodek adopcyjny, który zawiadamia sąd.

"Tam wpływają dwa wnioski - o wydanie postanowienia w sprawie zarządzeń opiekuńczych oraz o nadanie dziecku tożsamości, czyli imienia i nazwiska. Na tej podstawie sąd wydaje decyzję o umieszczeniu dziecka w rodzinie zastępczej typu pogotowia rodzinnego. Z kolei policja wdraża czynności wyjaśniające w celu odnalezienia matki, by sprawdzić, czy nie zagraża jej niebezpieczeństwo, czy dziecko nie zostało porwane lub odebrane siłą" - czytamy na stronie rmf24.pl

Dziecko w ostrowskim Oknie Życia

Wczoraj, w niedzielę 19 grudnia, został porzucony w nim noworodek. Jest to chłopiec z donoszonej ciąży. Trafił na oddział neonatologiczny. Waży 3300 g.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy