Reklama

Nowe auto dla strażaków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: firma Moto-Truck

Nowe auto dla strażaków - Zdjęcie główne

foto firma Moto-Truck

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowy, Ciężki Samochód Ratownictwa Chemicznego bezpośrednio wpłynie na poszerzenie możliwości taktycznych Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 6 w Poznaniu.

Poznańscy strażacy - chemicy otrzymali ciężki samochód ratownictwa chemicznego.

Pojazd został zakupiony w ramach projektu "Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach - etap IV" za kwotę 2 548 560 zł, w tym wkład z Funduszu Spójności wyniósł 2 166 276 zł, a wkład krajowy 382 284 zł.

- Obecnie wysłużony pojazd z zabudową z lat 90 został zastąpiony przez nowy, wykonany z nowoczesnych materiałów samochód na podwoziu Mercedes. Koncepcja zabudowy oraz wyposażenia powstawała  blisko dwa lata. Oparta została na doświadczeniu strażaków z SGRChem – Eko “Poznań 6”. W wyniku intensywnej, wspólnej pracy z konstruktorami firmy Mototruck, realizującej zamówienie, powstała nowatorska konstrukcja, której do tej pory nie było w Państwowej Straży Pożarnej. Wyposażenie pojazdu to kilkaset pozycji sprzętowych, dedykowanych do realizacji działań podczas zdarzeń o najwyższym stopniu skomplikowania. Nowy, Ciężki Samochód Ratownictwa Chemicznego bezpośrednio wpłynie na poszerzenie możliwości taktycznych Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 6 w Poznaniu - informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. 

Wraz z z nowym samochodem strażacy z JRG 6 otrzymali indywidualne wyposażenie ratowników chemików oraz fachową literaturę.

Zdjęcie autorstwa firmy Moto-Truck

 

A to kilka danych technicznych ciężkiego specjalnego samochodu ratownictwa chemicznego na podwoziu Mercedes Actros 2651L 6x4 510KM:

 

- Wysokość: 3,7 m

 

- Długość: 10,2 m

 

- Szerokość: 2,5 m

 

Zabudowa podzielona na 3 części:

 

- schowek przelotowy,

 

- przedział załogi,

 

- przedział sprzętowy;

 

Wyposażenie:

 

- Składana winda wyładowcza o udźwigu 1500 kg;

 

- Agregat prądotwórczy napędzany z przystawki pojazdu o mocy 40 kVA;

 

- Maszt oświetleniowy 30000 lm o wysięgu 6 metrów;

 

- Maszt ze stacją pogodową o wysięgu 4,5 metra;

 

- Markiza o długości 6,5 metra i wysuwie 3,1 metra sterowana elektrycznie;

 

- Na wyposażeniu znajdują się m.in. wózki sprzętowe, wózek paletowy, szafa narzędziowa, kompresor, ubrania chemiczne, aparaty powietrzne wraz z zapasowymi butlami, zbiorniki ze stali szlachetnej oraz polietylenu, węże chemiczne, nosze koszowe, sprzęt burzący.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy