Reklama

Nowa gry historyczna już w ten weekend na PGA!

Opublikowano:
Autor:

Nowa gry historyczna już w ten weekend na PGA!  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Już w najbliższy weekend odbędzie PGA w Poznaniu. Na poznańskich targach zaprezentowana zostania gra komputerowa "Ku zwycięstwu".

 

 

 

Pięcioosobowa grupa studentów z Wydziału Historycznego UAM w Poznaniu przyjęła nazwe Hejka Studio i w ramach rządowego programu "Niepodległa" stworzyła grę komputerową.

Już w najbliższy weekend podczas Targów Poznań Game Arena zostanie zaprezentowany tytuł "Ku zwycięstwu".

Bezpłatna rozgrywka będzie opierała się na technologii 2D na silniku Construct 2. Jest to przygodowa gra akcji o rysunkowej oprawie graficznej, w której będzie można znaleźć elementy zręcznościowe oraz przygodowe.

 

 

Fabuła została osadzona na przełomie XIX oraz XX wieku i opiera się na autentycznych wydarzeniach historycznych, jednak bohaterem będzie postać fikcyjna.

W tytule będą przedstawione wydarzenia, które doprowadziły do przyłączenia się Wielkopolski do odrodzonego państwa polskiego w 1919 oraz ważny wątek rodziny Zamoyskich.

Wyprodukowany tytuł jest przeznaczony dla osób w wieku od 12 do 20 lat. Gra może być przydatna w edukacji historycznej młodzieży.

Warto dodać, że zakończenie gry jest otwarte, co daje możliwość kontynuowania losów bohatera w przyszłych edycjach rozgrywki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE