Reklama

Nowa edycja Maluch Plus. 100 tys. miejsc dla dzieci w żłobkach?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Wielkopolski Urząd Wojewódzki

Nowa edycja Maluch Plus. 100 tys. miejsc dla dzieci w żłobkach? - Zdjęcie główne

O programie Maluch Plus mówiła na konferencji prasowej Anna Niestrawska, I wicewojewoda wielkopolski | foto Wielkopolski Urząd Wojewódzki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 100 tys. nowych miejsc opieki dla dzieci do lat 3 ma powstać w ramach kolejnej edycji programu Maluch Plus.

Za pieniądze z programu Maluch Plus mogą być budowane, remontowane lub wyposażane żłobki, kluby dziecięce, a także tworzone miejsca opieki u dziennych opiekunów. 

Obok bezpośrednich transferów finansowych, stwarzamy warunki, w których rodziny mogą czuć się bezpieczne i zaopiekowane, a rodzice mogą łączyć wychowanie dzieci z pracą zawodową - podkreśla Aneta Niestrawska, I wicewojewoda wielkopolski.

Program Maluch Plus. 100 tys. nowych miejsc opieki dla dzieci?

Od stycznia ruszy nowa edycja programu, na który - według zapowiedzi rządu - zostanie przeznaczonych 5,5 mld zł w skali kraju.

Planujemy utworzyć kolejnych 100 tys. miejsc opieki nad dziećmi do lat 3. Teraz to program wieloletni, samorządy nie będą już musiały wykonać inwestycji w ciągu jednego roku budżetowego - zapowiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Dotychczas, program Maluch Plus funkcjonował w formule rocznej. Teraz ma mieć długofalowy charakter, bowiem każde z utworzonych miejsc otrzyma dofinansowanie do funkcjonowania przez 3 lata.

Kto może dostać dotację z programu Maluch Plus?

Z dotacji mogą skorzystać przede wszystkim gminy, ale także inne podmioty, które chcą tworzyć żłobki czy kluby dziecięce. 

W nowej edycji programu gminy będą miały trzy lata na realizację zadania od ogłoszenia informacji o przyznaniu dofinansowania. Pieniądze będzie można przeznaczyć nie tylko na przebudowę, remont budynku lub dostosowanie pomieszczeń do potrzeb dzieci, ale także na zakup lub montaż wyposażenia - informuje biuro prasowe Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. 

Samorządy na dofinansowanie do funkcjonowania już utworzonego miejsca dla najmłodszych otrzymywać będą przez 3 lata miesięcznie do 837 zł.  

Obecnie - jak informuje urząd wojewódzki - w kraju działa 8 tys. żłobków i klubów dziecięcych, w których jest około 228 tys. miejsc opieki nad dziećmi.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy