Reklama

Nominacja generalska dla szefa wielkopolskich strażaków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KW PSP Poznań

Nominacja generalska dla szefa wielkopolskich strażaków - Zdjęcie główne

St. bryg. Dariusz Matczak | foto KW PSP Poznań

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Andrzej Duda, na wniosek szefa resortu spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego, nadał stopnie generalskie czterem oficerom Państwowej Straży Pożarnej. Poinformowało o tym 4 maja Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.

Wśród nominowanych znalazł się szef wielkopolskich strażaków. Do stopnia nadbrygadiera Państwowej Straży Pożarnej został awansowany st. bryg. Dariusz Matczak - Komendant Wojewódzki PSP.

Wręczenie nominacji przez głowę państwa odbędzie się 7 maja o godz. 11:30 przed Pałacem Prezydenckim, w trakcie uroczystych obchodów z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka.

St. bryg. Dariusz Matczak służbę rozpoczął 27 lat temu jako kadet Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu. Po ukończeniu szkoły aspirantów zajmował stanowiska: dowódcy zastępu, dowódcy sekcji oraz dowódcy zmiany w JRG 2 Poznań, następnie zastępcy komendanta powiatowego PSP w Nowym Tomyślu. Od czerwca 2008 r. objął stanowisko zastępcy dowódcy JRG 3, a w 2009 r. - dowódcy JRG 3 w Komendzie Miejskiej PSP w Poznaniu.

W latach 2012 do 2016 pełnił służbę na stanowisku Naczelnika Wydziału Technicznego KM PSP w Poznaniu. Od 2016 roku był zastępcą Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, a od 2020 - szefem wielkopolskich strażaków.

Czytaj także: 4 maja obchodziliśmy Dzień Strażaka

 

 

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy