Reklama

Nie żyje dziennikarz, znawca gwary. Jacek Hałasik miał 74 lata

Opublikowano: pon, 25 cze 2018 15:37
Autor:

Nie żyje dziennikarz, znawca gwary. Jacek Hałasik miał 74 lata - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Nowy tydzień przyniósł kolejną smutną wiadomość. Dzisiaj w wieku 74 lat zmarł Jacek Hałasik - popularny dziennikarz radiowy i popularyzator gwary poznańskiej.

 

 

Był rodowitym poznaniakiem. Urodził się 15 sierpnia 1944 roku. Po ukończeniu Technikum Łączności 1 sierpnia 1964 rozpoczął pracę w Polskim Radio Poznań.

Początkowo pracując w radiowej technice współpracował przy tworzeniu serwisów sportowych i transmisji. Pisał  również teksty do "Gazety Poznańskiej" i "Głosu Wielkopolskiego". 
W 1996 roku otrzymał tytuł Zasłużonego Działacza Kultury Fizycznej, a w styczniu tego roku uhonorowany został tytułem „Superseniora poznańskiego sportu”.

Jacek Hałasik był znawcą gwary poznańskiej i historii Poznania. Od wielu lat razem z Juliuszem Kublem prowadził uroczystości Święta Bamberskiego. W Jarocinie gościł kilkukrotnie przy okazji konkursów gwarowych w latach 2000-2005. Przewodniczącym jury konkursowego był też w 2011 roku w ramach projektu "Ryczka, tytka i wymborek". Wtedy też odbyło się spotkanie z mieszkańcami Jarocina. W 2014 roku był też gościem specjalnym na promocji "Słownika gwary Ziemi Jarocińskiej" Jadwigi Podeszwy. Był wtedy pod wrażeniem ilość zebranych przez regionalistkę słów i długo zachwycał się gwarową wersją "Lokomotywy" Juliana Tuwima, która znalazla się na końcu książki. 


 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE