Reklama

Nie żyje biskup Edward Janiak

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nie żyje biskup Edward Janiak - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Biskup Edward Janiak nie żyje.

Konferencja Episkopatu Polski poinformowała właśnie o śmierci biskupa Edwarda Janiaka, byłego ordynariusza Diecezji Kaliskiej. 

Edward Janiak kierował diecezją kaliską do 2020 roku, kiedy to na ręce papieża Franciszka złożył rezygnację z funkcji. Było to pokłosiem filmu braci Sekielskich "Zabawa w chowanego", gdzie Edward Janiak był jednym z niechlubnych bohaterów. 

Edward Janiak został ukarany za tuszowanie przypadków pedofilii w diecezji. Otrzymał nakaz opuszczenia terenu diecezji kaliskiej, zakaz uczestnictwa w publicznych celebracjach religijnych lub spotkaniach świeckich na terenie diecezji kaliskiej oraz nakaz wpłaty z osobistych funduszy odpowiedniej sumy na rzecz “Fundacji św. Józefa”, z przeznaczeniem na działalność prewencyjną i pomoc ofiarom nadużyć. 

Biskup Edward Janiak miał przebywać we Włocławku. Nieoficjalne źródła mówią, że zmagał się z chorobą nowotworową. Zmarł dzisiaj. Miał 69 lat. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy