15-latek zginął pod kołami pociągu relacji Leszno - Zbąszynek. Do tragedii doszło w Belęcinie, w powiecie wolsztyńskim, późnym popołudniem 21 listopada.
Ustalenia policjantów wskazują, że był to mieszkaniec gminy Siedlec - informuje Komenda Powiatowa Policji w Wolsztynie.
Zarówno członkom załogi pociągu, jak i pasażerom nic się nie stało.
Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca wypadku, poddali też badaniu alkotestem maszynistę i kierownika pociągu, ustalając w ten sposób, że mężczyźni byli trzeźwi - relacjonują funkcjonariusze KPP Wolsztyn.
Decyzją prokuratoria, ciało 15-latka zostało zabezpieczone do sekcji. Funkcjonariusze prowadzą śledztwo w celu ustalenia okoliczności zdarzenia.
Po wypadku, w związku z zamknięciem torowiska, pasażerom pociągu zapewniono transport zastępczy.
Komentarze (0)